Bursa Büyükşehir Belediyeli Kadın Atletlerimiz Türkiye Üçüncüsü

Bursa Büyükşehir Belediyeli Kadın Atletlerimiz Türkiye Üçüncüsü
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletizim kadın takımı genel toplamda ….. puan alarak yedinci kez Türkiye Atletizim Turkcell Süper Ligi’nde üçüncülük kupasının sahibi oldu.04.09.2016 20:00

3 – 4 Eylül tarihlerinde Ankara Naili Moran Atletizm Pisti’nde yapılan final yarışlarının ilk gününde  Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 100 metre, 400 metre,   100 metre,800 metre,3000 metre,400 metre engel, 3000 metre engel, Cirit Atma, Disk Atma, Üç Adım Atlama, Sırıkla Atlama ve 4*100 Bayrak  yarışlarının ardından 52.5 puan toplayarak günü üçüncü sırada tamamlarken ikinci ve son günde ise 100 metre engel, 5000 metre, 1500 metre, 200 metre, Çekiç Atma, Gülle Atma ve 4*400 yarışlarında 47.0 puan toplamayı bildi.

Genel toplamda 210 puanla en yakın rakibi Beşiktaş JK’a 30 puan fark atarak, Enka ve Fenerbahçe SK ardından Atletizim Süper Lig ‘i üçüncü sırada bitiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizim Kadın Takımı kupasını Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın elinden aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi  aynı zamanda Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Muzaffer Karadeniz’de yarışları heyecanla takip etti. Türkiye Süper lig ikincisi   olan Fenerbahçe’ye madalyalarını  veren Muzaffer Karadeniz Türkiye üçüncüsü olan İshak Kaya yönetimindeki  Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizim takımını başarılarından dolayı tebrik ederken “Gerçekten güzel bir iş çıkardınız, dünyanın en iyi sporcuları ile mücadele ettiniz, artık yeni hedefleriniz var, daha çok çalışarak, o hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

Ödül töreninin ardından kupayla bol bol fotoğraf çektiren sporcular, Bursaspor’un simgesi haline gelen timsah yürüyüşü yapmayı ihmal etmedi.

http://www.bursabbspor.com


Etiketler: BursaBüyükşehir -Atletizim

Diğer Atletizm haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.