Bursaspor'lu Atletlerimiz Derecelerini Geliştiriyor

Bursaspor'lu Atletlerimiz Derecelerini Geliştiriyor
Atletizm Federasyonu 2016 yılı faaliyet takviminde yer alan Seyfi Alanya Atmalar Kış Kupası ve Yıldızlar Ligi yarışmaları Mersin’de yapıldı.16.02.2016 14:12
3- 14 Şubat 2016 tarihlerinde Mersin’de yapılan Atmalar Türkiye Şampiyonası’nda kulübümüzü 3 sporcu temsil etti. Sporcularımızdan Yusuf Yalçınkaya disk atma erkekler müsabakasında 50.47m’lik derecesi ile Türkiye 3.sü oldu. Aynı müsabakada kulübümüz sporcusu Hakan Yağcı cirit atma branşında 61.14 ile Burak Meriç Kızıldağ’da çekiç atma branşında 50.70m’lik derecesi ile 5. olmuşlardır.

Aynı tarihlerde İstanbul’da yapılan Olimpik Baraj Deneme Yarışmalarında atletizm takımı sporcularımızdan Enis Ünsal 400m. branşında 48.80 ‘lik derece koşup en iyi derecesini bir saniye geliştirerek müsabakada birinci oldu. Aynı müsabakada sporcularımızdan Cumali Umutcan Emektaş ise 60m. seçme müsabakasında 6.86’lık derecesiyle bu sezonki en iyi derecesini elde etti.

Önümüzdeki hafta yapılacak Balkan Şampiyonası Milli Takım seçmesi olan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’na katılacak sporcularımıza başarılar dileriz.

Etiketler: Bursaspor -Atletizim
Kaynak: Bursaspor

Diğer Atletizm haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.