Voleybol Şöleni Başlıyor ....

Voleybol Şöleni Başlıyor ....
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından merhum Cengiz göllü adına düzenlenen Uluslararası Cengiz Göllü Bayanlar Voleybol Turnuvası’nın basın toplantısı Ramada Hotel’de yapıldı.04.10.2016 19:49

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İhan Satık, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Taha Aydın, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  Voleybol Koordinatörü Ersin Yılmaz ve  başta Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol  Baş Antrenörü Jan de Brandt, takım kaptanı İpek Soroğlu ile turnuvaya katılan Azerrail Bakü, Maritza Plovdiv takımlarının antrenör ve takım kaptanları katıldı.


İddialı ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyon 5 Ekim’de oynanacak  maçlalar start alırken, ekipler 9 Ekim’e kadar şampiyonluk için mücadele edecek ve lig öncesi ciddi bir sınav verecekler. Turnuva öncesinde ekip temsilcileri Ramada otelde gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelirken, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, güzel bir organizasyona evsahipliği yapacaklarını söylerken Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Taha Aydın ise Voleybolun nabzının Bursa’da atacağını belirterek, “Bursa güzel bir organizasyona evsahipliği yapacak. Voleybolun nabzı Bursa’da atacak”derken ,  Bu tür organizasyonların şehrimize mutlaka katkısı olacaktır ve bu turnuvanın  takımlar için  sezon öncesi önemli bir hazırlık döneminin olduğunu vurguladı .


Bursa’da hemen hemen her hafta bir organizasyon yapıldığını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de “Rahmetli Cengiz Göllü ağabeyimiz adına düzenlenen bu turnuva  bu yıl üçüncü kez yapılıyor.  Ayrıca bu turnuva Cengiz Göllü ağabeyimiz sağken yapılmaya başlandı. Böyle isimlerin  yaşarken değerini bilmek  çok önemli.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye çok teşekkür etmek gerekiyor, göreve geldiğinden beri spora önemli katkılar sağladı, Bursa’nın Spor Kenti olması adına önemli işlere imza attı, Bursamıza spor anlamında önemli yatırımlar yaptı. Yine hakeza Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcımız İlhan Satık, değerli yöneticilerimiz Taha Aydın ve Ersin Yılmaz’a da çok teşekkür ediyorum. Onlarda yakın uzak demeden Bursamızın her köşesine spor hizmeti götürdüler. Bu turnuvada emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Bursamız ve ülke sporumuz adına  hayırlı olsun” dedi.


Turnuva hakkında bilgilendirme yapan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Koordinatörü Ersin  Yılmaz ise “Çok önemli bir organizasyona evsahipliği yapıyoruz. Ülkelerinde şampiyon olmuş, şampiyonlar liginde mücadele edecek  takımlarla bu turnuvayı düzenliyoruz. Takımların yeni sezon öncesi kendilerini sınayabileceği önemli bir turnuva olacak, umarım sakatlıksız bir turnuva olur” dedi.


5 Ekim Çarşamba günü başlayacak ve 9 Ekim Pazar günü sona erecek olan  3. Bursa Büyükşehir Belediyesi Cengiz Göllü Uluslararası Cengiz Göllü Bayanlar Voleybol Turnuvası’nın  maç takvimi şu şekilde;

05.10. 2016

15.30 PROTON SARATOV - MARITZA PLOVDIV

18.00 AZERRAIL BAKU - BURSA BŞB.

06.10.2016

15.30 P.SARATOV - AZZERAIL BAKU

18.00 OLYMPIACOS - BURSA BŞB.

07.10.2016

15.30 MARITZA PLOVDIV - AZERRAIL BAKU

18.00 OLYMPIACOS - PROTON SARATOV

08.10.2016

15.30 MARITZA PLOVDIV – OLYMPIACOS

18.00 BURSA BŞB - PROTON SARATOV


09.10.2016


15.30 AZERRAIL BAKU - OLYMPIACOS

18.00 BURSA BŞB - MARITZA PLOVDIV


-- 
Selçuk Salih BAŞHAN

Bursa Büyükşehir Belediyespor
Basın ve Medya iletişim Sorumlusu

Etiketler: Bursaspor -Cengiz Göllü -Voleybol Turnuvası -BBSK
Kaynak: haberbursaspor.com

Diğer Voleybol haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.