15`ten 15 Bekliyoruz!


Yok arkadaş artık bu iş belli oldu, Bursaspor sanki bundan sonraki maçlarını amiyane tabirle"olmak yada olmamak" şeklinde bir istatistikle oynayacak. 9 Maç; 4 galibiyet, 5 mağlubiyet dikkat ederseniz hiç beraberlik yok.


Tesadüf diyeceksiniz ama 9 maçta da böyle tesadüf olur mu? Üstelik 9 maçın tamamının ilk yarıları berabere tamamlanıyor ama ikinci yarıları maç 1 veya 2 oluyor. Aslında iddiacılar için ilk yarı sonucu açısından banko bir takım Bursaspor.


Geçen hafta kendi sahamızda ki Antalya mağlubiyetinden sonra aslında toparlanmak çok kolay değildi ve Ertuğrul Hoca hafta arası basın toplantısında köklü değişiklikler için mesaj vermişti.


Kasımpaşa maçı kadrolarına baktığımızda aslında hiçte öyle değişiklikler görmedik zaten kırmızı kart cezalısı Cristobal Jorquera`nın zorunlu (faydalı!) yokluğunda yerine Ertuğrul Hoca`nın tercihi Bekir Yılmaz oldu. Sadece Aziz Behiç`in yerine Emre Taşdemir`e forma verilmiş.


Aslında kadro oluşumuna çok bakmamak lazım, Ertuğrul Hoca`nın takdiri deyip geçebiliriz fakat sahada oynanan oyun ister istemez insanı bu konuları düşünmeye itiyor. Daha önemlisi bu konuda hem taraftarda hem basında çok farklı görüşler ortaya çıkıyor.


Kasımpaşa maçını nasıl kazandık derseniz? Bence maçtan önce iddia ettiğim gibi cezalı Cristobal Jorquera olmadığı için kazandık! Kaptan Serdar Aziz ve Tomas Sivok`un Kasımpaşa forvetlerine nefes aldırmamasından kazandık.


Maça iyi başlayamayan Bekir Yılmaz`ın sonradan ceza sahası içinde mükemmel iki hamle ile pozisyona hakim olması ve kaleci Mert Günok`un adeta bir libero gibi pozisyonları takip edip çıkışları yüzünden kazandık.


Gol dakikasından hemen önce sol kanada geçen Balazs DzsudzsakEmre Taşdemir`in verdiği destekle yarattığı pozisyonda yaptığı orta Tomas Necid`in  "geçen haftayı boş geçtim! af edersiniz!" özrünü kabul ettirdiği bir dakika oldu.


Yine
 bir İstanbul maçı, yine Filipe Josue, yine 53. dakika, yine ilk sarı kart ve arkasından yinekırmızı kart! Gerçekten ben Filipe Josue`nin amacının ne olduğunu anlamış değilim! Sezon başından bu yana oynadığı 8 maçtan sonra biraz olsun hareketlendiği Kasımpaşa maçında bize aynı filmi seyrettiriyorsun. Bak Josue kardeşim, bu takım senin gibi nelerini gördü aklını başına al...


Neyse şimdi önümüzde Çarşamba günü oynayacağımız bir Sivasspor maçı ve galibiyet halinde Beşiktaş maçı önce 15 puan yapma şansımız var. 15 numaralı formayı giyen Tomas Necid`e mesaj olsun o zaman "15`ten 15 bekliyoruz!"

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 334