2 kötü adam 2 gol!


Son günde sakatlık sürprizi ile Tomas Sivok’tan yoksun bir kadro sahaya süren Hamza Hoca yerel basınla paylaşmadığı bu sakatlığı son anda ulusal bir radyoda açıklaması çok garip geldi. 

Karşılaşmanın ilk düdüğünden itibaren maçı arzulayan bir Bursaspor vardı sahada, geçen haftadan kanatları yedeğe alan Hamza Hoca bu kez Del Valle ve Josua John’u sahaya sürünce rakip kaleye çok çabuk giden Bursaspor ortaya çıktı. Çünkü Konyaspor’da kendi sistemini bozmadan sadece futbol oynamayı düşünen bir takım.

İlk yarı boyunca John ve Del Valle ile bulduğumuz pozisyonları tam bir acemilikle heba ettik. Rakip özellikle kaptan Batalla’yı kilitlemeye çalıştı ama ele avuca sığmaz süper bücür sahanın iki yarısını da kullanınca markajdan kurtuldu. Aziz Behiç ve Serdar Kurtuluş hücumlara hiç destek vermeyince kanatlarda yoruldu. 

Faty ve Merter Yüce’nin sürekli oynaması halinde daha faydalı olacaklar, sakatlanıp 45’te çıkana kadar ilk müdahalelerde başarılı oldu ve rakibin hızlı forvetlerine kontratak imkanı vermedi. Umarım sakatlığı ciddi değildir çünkü bu sezon ne hikmetse! Sakatlıklardan çok çekiyoruz.

İkinci yarıya da hızlı başlayan Bursaspor özellikle sağ kanattan Del Valle ile ceza sahası çizgisine kadar iyi işler yaptı ama anlaşılmaz bir şekilde yapması gereken son vuruşları yapamadı. Tamam gününde olmayabilirsin ama ısrarla niye zorluyorsun be kardeşim. Baktın orta yapamıyorsun başka yollar dene pas ver ama Konyaspor gibi rakibe karşı bu kadar pozisyon harcamaman gerekir.

Gole en yakın olan isim Deniz Yılmaz günün diğer bir formsuz ismiydi adeta rakip savunmanın içinde kayboldu. Zaten havada olmayan Deniz yerden de etkili olamadı (belki suda olur!); 64’de Josua John’un yerine Kubilay Kanatsızkuş girince sol kanata gelen Deniz Yılmaz değişmedi.

Ama Bursaspor’da her şey bir anda 68’de değişmeye başladı, santrafora geçen Kubilay Kanatsızkuş uzun boyu ile rakip defansın iki stoperini yanına çekmeye başlayınca defans açıklar vermeye başladı. İşte tam bu anlarda günün iki kötü ismi Del Valle ve Serdar Kurtuluş sahneye çıktı. Del Valle 68’de Kubilay’a, Serdar ise 72’de kaptan Batalla’ya yaptıkları asistle skor bir anda 2-0’a geldi. Golden sonra dağılan Konyaspor karşısında son dakikalarda yine pozisyonları harcadık. Rakiplerin puan kaybettiği haftada 3 puan alarak 19 puana ulaşmak zirvede ayak seslerimiz duymalarına sebep oldu.
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 291