Ağzı olan konuşuyor!!!


16 Mayıs 2010 bu tarihi torunlarınıza veya şimdiki gençler çocuklarına anlatacak. İlahi adalet öylesine tecelli etti ki plaka numarası 16 olan bir Şehir, kimsenin ihtimal vermediği 16 Mayıs 2010 tarihinde Bursa`da İstanbul` un semt takımı ile maça çıkıyor, galip gelse dahi İstanbul`un diğer semt takımının Trabzonspor karşısında alacağı bir galibiyet 47 yıl beklene Şampiyonluğu uçurup götürecekti.

 

Hani derler ya Şerefli ikincilik, işte bununla avunacaktık uzun yıllar. Ama o gün takdiri ilahi öylesine bir karar verdi ki, Bursaspor kendi sahasında İstanbul semt takımı 2-1 yenecek diğer İstanbul semt takım Trabzonspor karşısında berabere kalacak hükmüne karar verdi. Ve ŞAMPİYONLUK geldi.

 

Henüz 1 yılını doldurmayan Bursaspor Yönetimi bu kısa sürede bir Genel Kurula gidecek olması ve yine kongre günü için 16 Mayıs tercihini kullanması, ayrıca çoğunluk sağlanamayan ilk kongrenin merhum efsane Başkan İbrahim Yazıcı’nın vefat gününe denk getirmesi bir ahde vefa örneği olarak yorumluyorum. Yönetim isteseydi normal tarih olan Haziran ayını da tercih edebilirdi.

 

Uzun zamandır 16 Mayıs 2015 günkü gibi bir Genel Kurula şahit olmadık, son 3 Sandığa kadar Kongrenin güçlü isimlerinden Timur Noyan; 39 fark yapmıştı. Gecenin çok geç saatinde basın tribünü dahil az sayıdaki kongre üyesi ibrenin Timur Noyan lehine düşünüyordu. Çünkü geçen seneki kongreyi hatırlayanlar Recep Bölükbaşı Başkanın ilk 4 sandıkta farkı çok ciddi açtığını ve kalan sandıkların bir şey ifade etmediği günü hatırlıyordu. Fakat bu kongrede tam tersine Recep Başkan 39 oy geriden geliyordu.

 

Hal böyle olunca bu sonuç bir anda az sayıda olsa da Genel Kurul Üyelerine yansıdı ve ibrenin Timur Noyan ekibine döndüğünden bir anda sonuç belirlenmiş gibi sahnelere şahit olduk. Fakat 10. sandık bir anda her şeyi değiştirdi, sonuçlar açıklandığında Recep Başkan +1 puan öne geçti, 11 ve 12 sandık sonuçları 10. sandığı takip edince Bursaspor`un yeni Başkanı 1119 oy ile yeniden Recep Bölükbaşı oldu.

 

Şimdi bu kadar detayı neden anlattığımı sanırım merak ettiniz, babamın 36 senelik kesintisiz seçilerek kazandığı Muhtarlık seçimlerinde bilfiil yer almış tecrübeli biri olarak bildiğim tek şey; seçim stratejisi gereği son sandık sayılmadan hiç bir zaman seçim kazanılmadığıdır.

 

Bu kongrede gördüğüm ve üzüldüğüm bir gerçek var; çok yakından tanıdığım insanların sağ gösterip sol vurmalarıdır. Şimdi herkes Kongrede söz olarak konuşma yapan iki kişinin konuşmalarını yargıladı, Lemi Keskin ve Cevdet Yıldız evet bu iki isim taraf oldukları konuda medeni cesaret göstererek durumlarını ortaya koydular. Keşke tribünde oturanlar ve oy kullananlarda aynı taraflığını gösterselerdi. O zaman gerçekten hiç ayıp olmazdı.

 

Bazı Bursasporluluk etik değerlerimizi kaybetmeye mi başladık? Örnek olarak seçilmiş Bursaspor Divan Kurulu Başkanına kongrede müdahale ediliyor, mevcut Başkana konuşması esnasında müdahale ediliyor. Kulüpte görev yapan bir Müdür kraldan çok kralcılık duygusuyla karşı taraf taraftarlarına delikanlılık yapıyor, diğer bir Başkan Adayına konuşması esnasında müdahale ediliyor.! Taraf olabilirsiniz ama unutulmasın ki ortak noktamız BURSASPOR!

 

Oy sayımın 17 Mayıs tarihine sarktığı bir gecede Bursaspor Genel Kurulu teveccühlerini mevcut Başkan Recep BÖLÜKBAŞI` dan yana kullandı. Kongre sonrasında kazananın BURSASPOR olduğunu düşünüyorum fakat teşekkür konuşması için Başkan Bölükbaşı, adaylardan Cüneyt Özkan ve Mesut Mestan’a yaptığı birlik çağrısı dikkat çekti. Her zaman tribünlere hayat veren liderlerin bundan sonraki süreçte beğenmeseler bile seçilen bir Başkan` a önümüzdeki süreçte tepki gösterecekleri duyumları BURSASPOR Demokrasisine vurulacak en büyük darbe olur.

Kimsenin çıkarları BURSAPOR` un üstünde olamaz; ağzı olan konuşmasın, bugün senin desteklediğin Aday Başkan seçilememiş olabilir ama yarın seçilemeyeceğini kim garanti edebilir... 


.
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 379