Akhisar bize Kara oldu !!!


Manisa 19 Mayıs Stadyumu tribünlerine ilk baktığınızda seyirci avantajı Yeşil Timsahlar` daydı. Manisa giderken yol boyunca 16 plakalı otobüs, minibüs ve özel araç gördüğümüzde tribünlerde ciddi bir deplasman trbünü yapacağımızı anlamıştık. 600 den fazla taraftarı Akhisar deplasmanına getiren elbette önceki Beşiktaş maçındaki iyi futboldu.


Ertuğrul Hoca maça beklenen 11 le başladı, yani defansta Şamil Çinaz`a sağ kanatta Erdem Özgenç`e formayı verdi ve diğer pozisyonlarda bir değişiklik yapmadı.


Bursaspor maça başlarken rüzgara karşı oynamaya başladı, her ne kadar son Beşiktaş maçındaki performanstan uzak başlasa da daha sonraki dakikalarda aslında üstünlüğü de eline geçirdi fakat Akhisar`ın kanatlardan hızlı adamları Julio Sami ve Güray Vural ile etkili olmaya çalıştı.


Uzun haftalardır forma şansı bulamayan Şamil Çinaz her ne kadar Tomas Sivok`a partner değilse de iyi niyetli ve elinden gelenin en fazlasını vermeye çalıştı.


Kanatlarda bal yapmayan arı misali oynayan Isaac Cuenca ve Balazs Dzsudzsak 32. dakikada kanatları değişse de oyunda değişen bir şey olmadı.


Aslında maçın hemen başında dakika 8`de sol kanattan Emre`nin presinde kazandığımız topu Dzsudzsak yayın üzerinde Josue`ye aktardı fakat Josue çalımı düşünüp sağ kanattaki Cuenca`yı görseydi skoru yakalayabilirdik.


Gol atarız dediğimiz dakikalarda gol yedik maalesef, sol kanattan hücum eden Akhisar Julio Sami`nin içeri çevirdiği topta kendini unutturan Hugo Rodallega topla buluştuğunda gol kaçınılmaz oldu. Ve ilk yarı bu golle sona erdi.


Ertuğrul Hoca ikinci yarıya iki değişiklik yaparak başladı, hücumu düşünmüştü mutlaka. Isaac Cuenca - Miroslav Stoch ve Bekir Yılmaz - Tom De Sutter değişikliği bir nebze olsun hücumu hareketlendirdi ama yetersiz kaldı.


Hücumda olduğumuz 56. dakikada Akhisar uzun topla çıktı, top aslında Emre Taşdemir ile Mert Günok`un kontrolündeydi ama bu iki oyuncunun bir anlaşmazlığında araya giren  Hugo Rodallega skoru 0-2`ye taşıdı.


Balazs Dzsudszak ile kazandığımız gol maçın bizim adımıza tek olumlu pozisyondu ama hemen arkasından gelen pozisyonda Tomas Sivok`un kafayla kısa düşen topu kapan Bruno sert vuruşla skoru 3-1 e getirdi.


Maç boyunca Josue yine ortalıklarda yoktu gerçi sahada mücadele eden kim vardı derseniz sadece iki isim söyleyebilirim; bir Hajime Hosogai ve birazda Tomas Necid. Gerisi için yorum bile yapmaya değmez. Milli maç arasının faturası ağır geldi; Akhisar bize KARA oldu ! .....

                                                                                                                                                                       Bursa Haber 

                                                                                                                                                                      Gazetesi 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 380