Aslan yürekli Serdar !!!


Milli Takım maçları nedeniyle lige verilen aradan oldum olası hiç hoşlanmamışımdır. Ama zorunlu hale geldi artık. Süper Lig’in her takımında yaklaşık 13-14 yabancı futbolcu olunca ve bunların bir çoğu ülke Milli Takımlarına çağrıldığında, takımlar adeta içi boşaltılmış bankalar gibi oluyor. 

Bursaspor`da Mert Günok, Serdar Aziz ve Emre Taşdemir Türk Milli Takımına; Tomas`lardan Necid ve Sivok Çek Milli Takımına; Balazs Dzsudzsak Macar Milli Takımına; Luis Advincula Peru Milli Takımına gittiğinde birden bire sanki Özlüce boşalıverdi. 

Antrenman yapabilmek için tek çare alt yapıdan oyuncular takviye etmek gerekiyor sayısal çoğunluğu sağlamak için. Ertuğrul Hoca`nın da yapabileceği başka bir çözümde yok zaten.

 İki Milli Maç sonrasında Bursaspor hasar alıyor, hatırlarsanız geçen ayki Euro2016 Grup Elemeleri’nde Tomas Sivok sakat olarak döndü ve yaklaşık 3 hafta takımdan uzak kaldı. Bu kez de Katar maçında sakatlanan Aslan Yürek Serdar Aziz sakat döndü. 

Milli Takım kadrosundan çıkarılarak Yunanistan maçını beklemeden Bursa`ya dönen Serdar Aziz geldiği günden bu yana sadece havuzda çalışma yapabildi. Fakat yinede toparlayamadı ve Akhisar maçı kadrosunda yer almayacak.

 Milli Takımın hazırlık maçı olan Katar maçında bile terinin son damlasına kadar kendini futbola veren Serdar Aziz`e artık Aslan Yürekli demek çok daha doğru olacak. Bursaspor`un son Beşiktaş maçı hariç geride kalan 10 maçta eleştirilen futbolunda bile takdir toplayan tek futbolcu vardı o da Aslan Yürekli Kaptan Serdar Aziz.

 Daha net bir kelimeyle asla maç seçmeyen Kaptan bu sene formunun zirvesine hızla tırmanıyor. Daha önceki paylaşımlarımda her zaman Allah Nazarlardan saklasın diyordum ama bu sefer o nazar maalesef deydi Aslan Yürekli Kaptana. 

Buna da şükür demek gerekiyor, Çek Milli maçlarında başarılı bir performans gösteren Tomas`lardan Sivok ve Necid ile Macar Milli Takım Kaptanı Balazs Dzsudzsak tesellimiz oldu. İnşallah bu performanslarını Akhisar Belediye maçında da sürdürecekler. 

Serdar Aziz ve Faty`nin sakatlıkları ile Dany`nin sarı kart cezalısı olması Ertuğrul Hoca için defans hattında sıkıntılı bir durum yarattı. Büyük bir ihtimalle defansa Şamil Çinaz`ı sürecek. Ligde 2. haftada oynadığımız Gaziantepspor maçından sonra ilk 11 şansı bulamayan Şamil Çinaz`ın performansı gerçekten merak konusu.

 Takım olma ve iyi futbol oynama adına Beşiktaş maçında verdiği olumlu sinyaller, Bursaspor`un içinde bulunduğu sakat ve cezalılara rağmen deplasmanda sonuca giden bir takım görüntüsü verdiğinden Yeşil Beyazlıları Akhisar önünde şanslı kılıyor.

 Cumartesi akşamı Bursa`ya şen olarak dönelim haydi çocuklar...

Bursa Haber 
  Gazetesi 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 373