Başakşehir`de kaybolduk !!!


Kadrolar geldiğinde ilk planda şunu gördük Bursaspor bu sezon boyunca yeni transfer olmadıkça veya gidenler (!) olmadıkça ideal kadro ile sahaya çıkıyordu. İdeal kadro dediysem tüm hafta boyunca hep beraber tüm idmanlarını yapmış maça hazır bir kadro demek istemedim. Bu sezon boyunca sahada ilk 11 diyebileceğimiz bir kadrodan bahsediyorum.

Hafta içinde milli takım morali almış 3 yerli oyuncumuz ve ideale yakın kadro aslında maçada çok kötü başlamadık, daha 3. dakika da Emre Taşdemir ile bulduğumuz pozisyon, Trabzon deplasmanında Luis Advincula ile bulduğumuz pozisyona benzer bir pozisyondu. Tam her şey iyi gidiyor dediğimiz bir anda çıkarken kaptırdığımız bir topta Edin Visca`nın ayağından gol yedik. Golde defans hatasının yanı sıra Mert`in kendisine yakışmayan bir hatası mağlubiyet golünü getirdi.

Defansta problem çözülmüş gibi duruyor hemen önlerinde oynayan Bekir Yılmaz ve Hajime Hosogai zaman içinde aralarında kesiklik olsa da ilk defa birlikte oynamaları dezavantajlarıydı. Fakat Hajime Hosogai takıma gerçekten faydalı olacak. Sürekli hareket halinde top istiyor, alıyor ve veriyor ayrıca top rakibe geçince preste yapıyor. 

İlk yarının 39. dakikasında geliştirdiğimiz organize atakta üst üste isabetli paslarla topu sağ kanatta Luis Advincula ile buluşturunca gol geliyor sandık fakat kendisine yapılan faul sonrası kazanılan serbest vuruşu kullanan Josue topu ön direkte Bekir Yılmaz ile buluşturdu ve kafayla top filelere gönderen Bekir Yılmaz bu sezonun ilk gölünü atmış oldu. 1 - 1

Sezon başından bu yana oynadığı tüm maçlarda ki isteksiz tavırları Josue`ye karşı duyulan güven sürekli dip yapıyor. Ayrıca 12 dakika arayla gördüğü 2 sarı kart kırmızı karta dönünce maalesef maç başından bu dakikaya kadar 10 kişi oynayan Bursaspor`un eksikliği resmileşmiş oldu. Ertuğrul Hoca’nın Josue`ye bu kadar tahammül etmesini de anlamış değilim doğrusu.

Takım 10 kişi kaldıktan sonra Stoch - Sercan ve Bekir - Şamil değişiklikleri hemen sonrasında yine Edin Visca`nın ayağından yediğimiz gol eksikliliğin değil moral bozukluğunun faturası gibiydi. Fakat maçın 89. dakikasında Halis ÖzKahya bir ilki gerçekleştirerek İstanbulspor`dan 2 oyuncu birbirine girdikleri pozisyonda Sercan Yıldırım`a faul çalması gülünç sahnelere neden oldu.

Ligin ilk iki haftasının na-galip iki takımı için çıkışa geçme maçı gibi görülen karşılaşmada Medipol Başakşehir Takımın galip gelmesiyle, Bursaspor için tahammül sınırlarının tükenme noktasına doğru gelindiği haftalara girilmiş oldu. İlk 3 haftayı puansız kapadığımız bir sezon belki de 20 sene öncelerde kaldı.

Gençlerbirliği maçına kadar lige verilen ara ile birlikte 15 günlük süre zarfında gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.      

 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 370