Çı-KIŞ maçı!


Maça geçmeden önce ısrarla söylediğimiz bir konuyu tekrar etmek istiyorum, her ne kadar tatil gibi görünse de Cumartesi genelde bir iş günü. Bu güne maç elbette konulur ama bunun saati kesinlikle 14:00 veya 16:00 olmamalı diyoruz. Yazıktır, günahtır federasyon bir türlü bu tutumundan vazgeçmiyor, olan Kulüplerin maddi kayıplarına ve taraftarında maç coşkusundan mahrum kalmasına neden oluyor.

Artık her hafta değişik kadroya alışan Bursaspor bu haftada Sercan Yıldırım, Hajime Hosogai`ye ilk 18’de yer bulamadı.

Maçın başlaması ile aslında orta sahada üstünlüğü ele geçiren misafir takım Bursaspor`un hücum kanallarını tamamen kapatmıştı. Ayrıca sağ kanattan Emrah Başsan sol kanattan Lamine Diarra ile çok etkili oluyorlardı.

Sürekli ara pas ile defansın arkasına Samuel Eto`yu sokmaya çalışırken Bursaspor sadece savunma yapmaya çalıştı.

Antalyaspor Jean Makoun ve Guilherme Gusmao ile adeta defansımıza zor anlar yaşatıyolar ama ne kenardan nede saha içinden kimse müdahale etme zahmetine girmiyordu.

Bursaspor maça 16:40`da yani maçın 40. dakikasında döndü dedik ama 41. dakikada maçtan ayrıldı. Yani ilk yarı boyunca sadece bir dakika futbol oynadı.

Dikkat ederseniz bu dakikaya Bursaspor`dan hiç bir isimden bahsetmedim çünkü gerçekten çok kötü bir Bursaspor vardı sahada. Sezon başından bu yana hiç bir maça ağırlığını koyamayan Filipe Jouse`ye eşlik etmeyi ihmal etmeyen Cristobal Jorquera, Miroslav Stoch ve Balazs Dzsudzsak`ın kötü performansları Antalaysapor`un ekmeğine yağ sürdü.

Bir futbolcu bu kadar kötü oynarken birde ilk yarıda 1 dakika top oynadığın bir dönemde ihanet edercesine Kırmızı Kart görür mü? Bence artık Cristobal Jorquera Bursaspor`da dikiş tutmaz ve bu maçın skorunu Jorquera böyle istedi.

İkinci yarıya 10 kişi başlayan Bursaspor maçın başlamasıyla arka arkaya 4 gol pozisyonu gördü kalesinde, rakip sayısal eksikliğimizi artık hem kanatlardan hem ortadan gelerek baskıyı artırdı.

Dakika 55’i gösterdiğinde; Ertuğrul Hoca önümüzdeki hafta boyunca futbolculara tekrar tekrar izletmesi gereken bir pozisyonda Eto`nun ayağından golü yedik. İnanın bu golü konuşmak bile istemiyorum bu kadar acemice, bu kadar lakayt, bu kadar vurdum duymaz gol yenmez.

Stoch - Cuenca ve Josue - De Sutter değişiklikleriyle çift santrafora dönen Bursaspor`da golü düşünmek için bu kadar beklemenin nedeni de anlamış değilim.

Son iki haftada alınan 2 galibiyetin hem futbol hem de puan anlamında hiç bir anlam taşımadığını ispatlamış olduk. Üst sıralar için çı-KIŞ maçı olarak gördüğümüz Antalyaspor maçı mevsim olarak da bizler için KIŞ maçları başlama maçı oldu!!! Bu kadar zevk almadan yazdığım nadir maçlardan biriydi...


Bursa Haber 

  Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 437