Çok Yazık Oldu Çookk


Esame listeleri geldiğinde biz Ertuğrul Sağlam`dan sürpriz beklerken esas sürpriz Fenerbahçe Antrenörü Vitor Pereira`dan geldi. Caner Erkin ve Van Persie`yi ilk 11`e almayınca aslında ilk yarıdaki oyun formatı ortaya çıkmıştı. Her iki teknik adamda mutlak hücumu düşünmediklerini gösterdiler.


İlkyarı başladığında Fenerbahçe biraz daha baskılı gibi gözükse de hafta arasında Avrupa Kupasındaki Molde darbesinden henüz kurtulamadığı her halinden belliydi. Fakat bizim de hala bir takım olma yönünde olumlu sinyallerimiz yoktu.


İlk 45 dakikanın bizim açımızdan en facia konusu ise Balazs Dzsudzsak`ın acaba sahada mı? dedirtecek futboluydu. Ama sahaya öyle bir çıkmıştık ki arada bir kanatların yerin, değiştirmeye kalksak buda mümkün değildi. Emre ve Dzsudzsak kanat değişikliği takımı tamamen darmadağın edecekti.


Aslında Fenerbahçe`nin gol bulması kendisinin etkili olmasından değil bizim etkisizliğimizdendi. Sağ kanattan gelen Markoviç`in 18 çizgisine paralel pasına topun üzerinden Fernandao atlayınca sol kanatta buluşan Nani uzak köşeyi bulunca Mert`i mağlup etti.


İlk yarının son çeyrek dilimde biraz toparlanmaya başladık ama rakip Ozan Tufan ile bulduğu pozisyonda yüreğimizi ağzına getirdi. İlerleyen bölümde pozisyon bulmaya başladık ama rakip defansı sürekli kalabalık tutmaya çalıştı. İlk yarının sonlarına doğru Tomas Necid ile bulduğumuz pozisyonu ayaklarıyla önleyen Volkan Demirel ilk yarı skorunu belirledi.


İlk yarısı mücadeleden ve seyir zevkinden uzak bir futboldan sonra başlayan ikinci yarıda, Ertuğrul Hoca nihayet oyuna müdahale etti ve Hosogai-Sercan değişikliğine gitti. Bu değişiklik Bursaspor`un aklına futbol oynamayı getirmiş olacak ki hücum yapmaya başladık. Sercan Yıldırım sağ kanada geçince Balazs Dzsudzsak önce sol kanada geçti ve kendisinin getirdiği topta içeri kestiği topla buluşan Tomas Necid bu haftayı da boş geçmedi Volkan Demirel`i de avlayarak skoru 1-1 e getirdi.


Artık Fenerbahçe şuursuzca bastırıyordu ama daha etkili pozisyonları Bursaspor bulmaya başlayınca Fenerbahçe Antrenörü Pereira oyuna Van Persie’yi almak zorunda kaldı. Balazs Dzsudzsak-Aydın Karabulut hücumunda golü bulamayınca ilk atağında Van Persie golü buldu ve skor 2-1 oldu.


Kalan dakikalarda Ertuğrul Hoca De Sutter`i de oyuna aldı ve oyunu Fenerbahçe sahasına yıkmaya çalıştı ama çok geç kalmıştı. Üzüldüğüm tek şey bu kadar kötü Fenerbahçe`den iddia ettiğim puanı alamadığımız oldu. Geçekten çok yazık oldu çookk.

 

   Adnan Alp

  Bursa Haber 

    Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 362