Denemeyen kalmadı Hocam!


Futbolumuzu yöneten Hamza Hoca’yı bazen anlamakta gerçekten zorluk çekmeye başladım. Kadrolar açıklandığında, Hamza Hocanın son üç sezonun çakma stoperi Şamil Çinaz’ı yine bu pozisyona yazması kabullenilecek bir şey değil. Hazırlık maçlarının amacı Teknik Adamların oyuncularını değişik yerlerde denemektir ama bizim Şamil’i bu pozisyonda denemeyen kalmadı be hocam! Ayrıca yedekler arasında Ertuğrul Ersoy dururken.


İlk düdükle birlikte Trabzonspor ilk yarı boyunca Muhammet Demir, yeni transferleri Onazi, Castillo ve Ibanez ile Bursaspor karşısında bariz üstünlük sağladılar. Ender geliştirdiğimiz ataklarda ise 20’ de kullandığımız bir korner atışında Zeki Yavru’nun Merter Yüce’ye sarılmasından doğan faule hakemin çaldığı penaltıyı gole çeviren kaptan Batalla ile 1-0 öne geçtik.


Hamza Hoca
, Stoper hariç diğer pozisyonlarda ligde kullanacağı ilk 11’e yakın bir kadro ile çıktı fakat takım kendisinin de beklemediği bir futbol ortaya koyunca ilk yarıdaki galibiyete rağmen şaşırmış olmalı. Sercan yine bu sezon sahada oynamak yerine daha çok saçı! ve başıylaoynayacak gibi, Serdar ve Aziz Behiç gördüğümüz kadarı ile henüz lige hazır değiller.


İsmail Konuk
 için gerçekten üzülmemek elde değil, fizik anlamında mükemmel bir avantajı varBursaspor gibi çıtası yüksek olan takımlarda forma giymesi bir hayli zor. Bilal Kısa ve Merterhızlı forvetler karşısında savunmada SOS veriyor hücuma çıktığımız anlarda ise Batalla’ya daha çok destek vermek zorundalar. Fakat kaptanın savunma esnasında bu iki futbolcuya daha çok destek verdiğini gördük.


İkinci yarıda oyunu biraz dengelemeye başladığımız anda Tomas Necid’e yapılan hareket sonrasında kazandığımız ikinci penaltıyı Necid gole çevirdiği ve skoru 2-0 a getirdi. Bu penaltıya kadar bu oyuncunun takıma verdiği en büyük katkı buydu diyebiliriz. Ama penaltıyı atma konusunda büyük kaptan Batalla takım arkadaşına moral vermek için Necid’e attırması kendisini bir kere daha yüceltti.


Yeni transferlerden sadece Del Valle en hazır oyuncu olarak görünüyor her iki kanatta çok çalışan, adam eksilten süratli bir oyuncu izlenimini vermeye devam ediyor. İnanıyorum ki bu sezon boyunca iyi ki bu oyuncuyu almışız diyeceğimiz çok maç olacak.


Trabzonspor ilk yarıdaki kadroyu bozunca oyun iyice lehimize dönmeye başladı nitekim 68’de özlediğimiz bir gol bulduk. Bilal Kısa ile kullandığımız serbest vuruşta oyuna yeni giren Faty topla ilk buluşmasında kafayla golü buldu 3-0.


Saha içinde ve dışında iki takım arasında dostluk görüntüleri içinde geçen maçta, ilk yarıdaBursaspor’un ürküten futbolu ikinci yarıda yapılan oyuncu değişikliklerinin etkisi ile biraz olsun su serpti diyebiliriz. Haftaya başlayacak lig öncesinde bu yılda transfer eksiklerimizin olması genel durumumuzu düşündürmüyor hani. Darısı Adanaspor’un başına diyelim.     

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 368