Divan çorbacıları!


Önceki gün kendi divanlarında uyudukları için toplanamayan! Olağan Divan Kurulu toplantısında bir gerçek ortaya çıktı. 15 gün önce ilan edilen toplantı kararı yaklaşık 330 üyenin ajandasına yine giremedi, Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç maalesef bu durum karşısında yaptığı kısa konuşmasında kendini zor tuttu. Sonuna kadarda haklıydı Başkan Sevinç çünkü her zamanki gibi itinalı bir şekilde hazırlık yapmış ve uzun süredir üzerinde çalıştıkları tüzük hakkında bilgi vermeyi planlamıştı.

Her zaman ifade ediyoruz ya; kimse Bursaspor’dan büyük değildir diye! Hani nerede? Bursaspor’un en yüksek kurulu toplanıyor ama kendini Bursaspor’dan büyük zanneden beyzadeler ortalarda yok. Başkan İdris Sevinç ve yönetimi gerçekten bu davranışı hak etmedi. Başkanın dediği gibi ofislerde, bürolarda, işyerlerinde hatta sosyal medyada divanı, yönetimi, başkanı, hocayı, futbolcuları eleştirmeye bu divana çok önemli mazereti olmadan iştirak etmeyenlerin Bursasporlu olduğundan artık şüphe ediyorum. Gidin artık içinizdeki gerçek takımınızı tutun!

Ama bir otel salonunda yemekli bir toplantı düzenlenseydi inanıyorum çoğunluk sağlanırdı. Hani bazen taraftar için söylenen çorbacı ifadesini şimdi mazeretsiz gelmeyenlere divan çorbacıları demek gerekiyor. Ama arkadaşlar AKM’de düzenlenen toplantıda bedava yapılmıyor ki! Tahminimce gerçekleşmeyen toplantının harcamaları en az 10-15 bin liraya mal oluyor.

Divan Başkanı İdris Sevinç buna da bir çözüm bulacak, mazeret bildirmeden 3 toplantıya katılmayanları ihraç edecek çözüm arıyor. Hatta buradan İdris başkanıma hazır tüzük çalışması yapılırken divan üyeliği süresini 15 seneye kadar çekip daha aktif ve genç üyelerle yeni bir yapılanmaya gitmesini tavsiye ediyorum. 

Bursaspor`un böyle boşa geçirecek ne zamanı nede parası var beyler! Lütfen kulübe hak ettiği saygıyı gösterelim. Divan Başkanı İdris Sevinç ve Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın çabalarını karşılıksız bırakmaya kimsenin hakkı yoktur.   


Bursa Haber

 Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 262