El freni Hamza Hoca!


Yaklaşık 700 km. yolu kat edip takımlarını desteklemeye gelen yaklaşık 500 taraftarı öncelikle tebrik etmem gerekiyor. Diğer taraftan tribündeki 500 kadar taraftarda Batalla’nın yokluğunda iyi bir kadro izlemek istiyordu.

Fakat kadro açıklandığında gerçekten bir gariplik vardı çünkü deplasmanda birazda olsa kontra atak futbolu her takım oynamak ister. Bunun içinde en önemli silahın sprinter oyuncuların olması gerekir, Bursaspor’da bu tarife uyan sadece 2 futbolcu var Josua John ve Yonathan Del Valle fakat ikisi de yedek kulübesinde.

Sahada ise bu sezon sadece 29 dakika forma şansı bulan Sinan Bakış ve Kubilay Kanatsızkuş bence bu tam anlamıyla bir risk taşıyan kadroydu veya Hamza Hoca geçen hafta deplasmanda Fenerbahçe’den puan alan Alanyaspor’u çok ciddiye almamıştı. İlk yarı boyunca adeta kanatsız oynayan yeşil beyazlılar aynı zamanda Bilal Kısa’nın vasatın altında kalan performansından dolayı etkili olamadı.

Aytemiz Alanyasporun ilk yarı boyunca bulduğu pozisyonlarda önce Tomas Sivok ardından yineHarun Tekin önlemeyi bildi. Defansta bu hafta Sivok’un partneri olan Şamil Çinaz yine kapasitesini zorladı fakat zorladığı anlarda yine klasik hatalarda yapmadı değil. Serdar Kurtuluşise sakatlık sonrasında hala performansını bulamadı, kenarda Erdem Özgenç hazır bekledi oysa.

İkinci yarıya sadece Sinan Bakış’ın yerine Del Valle ile başlayan Hamza Hoca kenardan Bilal Kısa’ya olan sürekli tepkisi ilginçti anlamadığım şey hem tepki veriyor hem oyunda tutuyor. İkinci yarı biraz daha etkili olmaya başladık ve sağ kanatta Serdar Kurtuluş biraz daha hücum düşünmeye başladı. 58’ de Bilal Kısa’nın pasında soldan kaçan Del Valle’nin içeri çevirdiği toptaKubilay önce kalecinin müdahalesi ardından direkten dışarı çıkınca ilk net pozisyonumuz kaçmış oldu.

Hamza Hoca 74’de yaptığı Kubilay – John ve Faty – Jourquera değişikliği ile galibiyeti aramak istedi ama daha oyuna dönmeden arka arkaya kalemizde iki pozisyon gördük ama yine Harun yine Harun devleşti. Üç puan almamız için 85 dakika hiçbir nedenin olmadığı maçta el frenini 75 dakika takılı unutan Hamza Hoca’yı yine Cristobal Jourquera sırtladı. Tıpkı oyuna sonradan girdiği Kayseri ve Kasımpaşa maçlarında olduğu gibi sonradan girip 85 ve 88 de attığı gollerle 3 puanı getirdi. 


Bursa Haber 

 Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 366