Gazoz Olma Efsane Ol !!!


Rahmetli Turgay Şeren’in adına atfedilen 2016-2017 sezonunun ilk maçı için Pazar günü Timsah Arena’da Başakşehir’i konuk edeceğiz. Geçen hafta deplasmanda Adanaspor karşısında aldığımız 3 puan, son 3 sezondur yakamıza yapışan puansız lige başlama şansızlığını da kırmamıza sebep oldu. Peki ya oynadığımız futbol?

Elbette ligin ilk maçları bir hayli zordur, milyon eurolar harcayan kulüpler bile ilk hafta kim vurduya giderler ki gittiler de! Aslında Adanaspor karşısında müsabakanın sonucundan çok taraftar oynayacağımız futbola önem vermişti yani bir ışık var mı yok mu? Sonuç fasılalı yanıp sönen bir Bursaspor vardı sahada hele ilk yarı boyunca gerçekten bir çakaralmaz çakmak gibi oynadık. Yani özellikle yediğimiz golden sonra rakibin kaçırdığı bir gol var ki; eğer skor 2-0 olsa geri dönmemiz neredeyse imkânsız olur ve şimdi başka şeyler yazıyor olurduk.

Geçen sezon yanlış hatırlamıyorsam Hamza Hoca, Cristobal Jourquera’yı Osmanlıspor karşısında yine kanatta oynatmıştı, doğruyu söylemek gerekirse bizim çakma sol açık o gün Adanaspor maçından bir tık daha iyi mücadele etmişti ama bence o günde tutmadı bugünde tutmadı. Hadi diyelim o gün yedek kulübesi açısından fazla şansı yoktu ama bugün öyle değildi. Kenarda Joshua John ve Sercan Yıldırım dururken Jourquera’dan kanat oyuncusu yaratmaya çalışmak olmazdı ve olmadı da.
 
Aslında bizim için önemli olan Pazar günü Başakşehir maçında ne yapacağımız? Fenerbahçe maçında izlediğimiz Başakşehir takımına bakarsak geçen sene bıraktığı yerdeler. Yani orta sahadan kaptıkları toplarla çok hızlı hücuma çıkan, oynadıkları rakiplere bakmadan kendi futbolunu oynamaya çalışan bir takım. Geçen yılki takım iskeletini bozmadan, küçük dokunuşlar ile yaptıkları transferler ile yine bu sezon aynı çizgide devam edeceklerini işaret ediyorlar.

Pazar günkü karşılaşmada bizim kaderimizi liberolar belirleyeceklerdir, hızlı çıkan Başakşehir karşısında Hamza hoca fiziksel üstünlüğü sağlamak için Faty ve Merter Yüce ile başlayabilir. 

Del Valle’nin cuk oturan bir transfer olduğunu düşünürsek ve referansları antrenmanlardaki iştahı ile Joshua John ikilisi kanatları oluşturacaklar. Serdar Kurtuluş’un tecrübesiyle geçen haftaya bakmadan formaya daha yakın olabilir fakat Erdem Özgenç’in savaşçılığı Hamza Hocayı tercihte zorlayacaktır.
 
Stoperler yine Ertuğrul Ersoy ve İsmail Konuk ikilisinden oluşursa mutlaka Faty oynamalı çünkü defansa daha çok destek verecektir. Fakat Faty’nin de topu oyuna sokmasında ciddi zaafları var bu maçı kazanmak istediğimizden bu pozisyondaki oyuncuları topu çok hızlı bir şekilde Joshua John ve Del Valle’ye veya patron Pablo Batalla’ya geçirmesi şart. Çok kızmış olsak da Tomas Necid yine sahada olacak çünkü şu an alternatifi yok. Sinan Bakış ve Kubilay Kanatsızkuş için bu önemli maç ancak son 15 dakika olabilir.

Başkan Ali Ay hafta başından bu yana Pazar günü stadın 40 bin kişiyle tüm ülkeye örnek bir tribün olması için çaba gösteriyor. Evet, bu konuda tam destek vermeliyiz başkana çünkü Belediye’nin katkıları ile tüm koltuklara Türk Bayrağı koyacaklar ayrıca tribün liderlerinin bu maçta çok anlamı koreograflar hazırlıyorlar. 15 Temmuz vurgusu yapılacağından Bursaspor yine bir ilki gerçekleştirerek 248 demokrasi şehidinin isminin yazılı olduğu formaları giyecekler. Pire için yorgan yakmayı bırakıp Bursaspor’u yine bir efsane olayını gerçekleştirelim. O zaman ne diyelim bizde tüm taraftarlara, göster Bursasporluluğunu tüm ülkeye;

Gazoz olma Efsane Ol !!!   

Bursa Haber 
 Gazetesi 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 274