Güdük forvet!


Ankara`da oynadığımız son Gençlerbirliği maçında Kubilay Kanatsızkuş`tan kanat oyuncusu yaratan Hamza Hoca dün akşamda Jourquera`dan kanat oyuncusu yaratmaya çalıştı. Gerçi sezon sonunda gönderilecekler arasında yer alan Jourquera`yı parlatmak ve gündemde tutmak için böyle bir karar almış olması da olası.

Osmanlıspor karşısında Bursaspor maça ancak 26`da başlayabildi, bu dakikaya kadar sahada etkili bir Osmanlıspor vardı. Rakip özellikle Lawal, Dzon ve Pinto ile geliştirdikleri ataklarda acemiliklerin yanı sıra Harun Tekin`in başarılı kurtarışları nedeniyle ilk yarı sonuç alamadı.

Kenarda Kubilay ve Necid otururken, maça güdük forvet ile başlayan hücum hattımız doğal olarak hücumlarda etkisiz kalırken kanatlarda da çok etkili olamadık, ilk maçta Bursa`da 4-0 yenildiğimiz rakibimiz karşısında kontraya dayalı bir oyun sergilerken başarılı olduk. 26`da rakip kaleye gittiğimiz ilk etkili atakta Deniz Yılmaz, Batalla-Jourquera`dan oluşan hareketli üçgen boş pozisyonda Pablo Batalla`ya tek vuruşluk pozisyon yaratınca bu adam o bölgede kötüde vursa gol yapıyor.

Forvette güdük kalınca Hamza Hoca, Faty`den özellikle yan toplarda ileri çıkmasını istedi. İşte bu pozisyonlardan birinde 39`da Batalla`nın mükemmel ortasında rakipten daha fazla yükselen Faty golü buldu. Ancak bu golden 1 dakika önce yine Batalla yine öylesine bir uzun pas attı ki Aziz Behiç değerlendiremedi, belki de bu pas golün habercisiydi.

İkinci yarı forvete Webo ve forvet arkasına Ndiaye`yi alarak başlayan Osmanlıspor, oyuna da yine etkili başladı. İlk beş dakikada rakibin müthiş presini kıran yeşil beyazlılar hücuma çıkamaya başladılar, hücuma çıktığımız bir anda kaybedilen topu Faty`nin yerde mücadelesi ile tekrar kazandık ve Deniz Yılmaz çok akıllı bir şekilde attığı feyk ile top Jourquera`nın koşu yoluna bıraktı. Bu oyuncu güzel bir vuruşla skoru 3-0 yaptı.

Tribündekilerin bile "atamayana atarlar!" diye yorumladığı maç 62`de sona erdi. Çünkü Avrupa Kupası mücadelesi veren Osmanlıspor bu dakikada Webo ile bulduğu golün ardından adeta kalemizi abluka altına aldı. 69`da ve 84`te bulduğu gollerle skoru 3-3 e getirdi.

Ben kaçan 3 puana üzülmüyorum, böylesine bir oynatamadığımız kadrodaki 5 pırıl pırıl gence hak ettikleri süreyi vermediğimize üzülüyorum.     

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 325