Hakemleri dinleyelim!!!


Uzun süredir iddia ettiğim bir konu var, maçı yöneten hakemlerin haberleştikleri telsizlerden maç içindeki konuşmalarının mutlaka kayıt edilmesi gerektiğidir. Bu konuşmalar bir kaset veya cd ile hakem raporlarına ek olarak Federasyona gönderilmeli ve bu kayıtlar Federasyon ile MHK tarafından dikkatlice dinlenilmelidir. İnanın bu uygulama olsa futbolun içindeki tüm çirkinlikler ortaya çıkacaktır, birde bunu kamuoyu ile paylaşılırsa bakın bakalım senaryoların iç yüzü nasıl ortaya çıkacaktır. Bence en doğru olan ‘hakemleri dinleyelim’ !!! 

Fenerbahçe`de 2009-2010 yılı şampiyonluğunun acısı anlaşılan hala çıkmamış, maç öncesi maç esnasında veya maç sonunda olanlar konusunda tiksinmekten öteye geçtim. Maçtan önce Hüseyin Göçek bu maça verildiğinde tüm Bursa camiasında sıkıntı olacağı konusunda ortak görüş vardı. Bu konuda herkes haklı çıktığına göre neyi tartışacağız bilemiyorum, Fenerbahçe maçlarının uzun bir süre yasaklısı Göçek artık Bursaspor maçından sonra görevini yaptığı için sanıyorum barışmışlardır. Ayrıca hiç düşündünüz mü? Maçı neden Pazartesi gününe aldılar hafta başı olması ve iş günü olması nedeniyle Bursaspor seyircisinin gelemeyeceğini bile hesapladılar!!! 

Futbolun bir temaşa sanatı olduğunu söyleriz her zaman ve lafta Fair-Play diye bir uyutmaca ile Anadolu takımlarını uykuya yatırırız. Milli takım oyuncusu bir Gökhan Gönül hücumda oldukları bir pozisyonda Aziz topu taca atarken Gökhan Gönül`ün elinden çıkıyor, hadi Hüseyin Göçek görmedi (6. hakem pozisyonu hakeme söylüyor ama!!!) sen Milli bir Futbolcusun ve örnek gösteriliyorsun adam olsaydın "hocam top benden çıktı!" diyemez miydin? İnanın bu maçı öylesine büyük bir sinirle yazmaya çalışıyorum çünkü böylesine bir tezgahın kurulduğunu nasıl yazarsınız. Ofsayt gerekçesi ile iptal edilen golümü? verilmeyen penaltıyı mı? Bekir`in kaleci Harun`un topu oyuna sokmak isterken engelleyerek görmediği 2.sarı kartı ve akabinde kırmızı kartımı? Caner`in Bursaspor`un hücum esnasında Volkan`ı biçerek görmediği sarı kartımı? Hüseyin Göçek`in seyirci baskısı ile Bursaspor aleyhine çaldığı düdüklerimi? Direkten dönen şansız topumu? Şamil Çinaz`ın vuruşunda Volkan Demirel`i geçen topun H. Ali Kaldırım tarafından çizgiden çıkarılmasını mı? Maçın bitimi ile birlikte Protokol tribününde Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyelerine edilen küfürlerimi? Evet gördüğünüz gibi bu kadar olumsuzları yazmaya kalkarsanız taraftarında zaten sıkılan canını daha çok sıkmak olur. 

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş`in maç sonunda yaptığı basın toplantısında söyledikleri yenir yutulur cinsten değildi. Yine PFDK ya tedbirli olarak sevk edilirse kimse şaşırmasın! hiç bir şeye saygıları olmadığını biliyoruz ama sahada terinin son damlasına kadar mücadele eden 11 tane Timsahın ve Şenol Hoca’nın emeklerine yapılan saygısızlığın faturası ahrete kalacak anlaşılan. Şimdi bir tehlike daha var Fenerbahçe ile haftaya salı günü Bursa`da oynayacağımız ZTK maçının çok fazla gergin başlayacak olması. Aslında en çok merak ettiğim bu maça hangi FIFA Kokartlı! süper hakemimizi verecekler, Protokol tribününde Başkan Bölükbaşı`na küfür edenler bu maça gelecek mi? maçtan sonra Fenerbahçe`nin galibiyetini "Vura Vura Vura, Kıra Kıra Kıra" diye manşet atan İstanbul Basını maça hangi kadro ile gelecek?Gerçekten Allah yardımcımız olsun. Böylesine bir tezgahın içinde mücadele edip ayakta durmaya çalışıyoruz!!!
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 394