• Ana Sayfa
  • »
  • Hanemize en az 1 puan yazdım !

Hanemize en az 1 puan yazdım !


Bu hafta Fenerbahçe ile oynayacağımız maç öncesinde Bursaspor kapılarını kapatıp pazar günkü maçın taktik çalışmalarını yapmaya başladı. Yönetim, Teknik Kadro, Futbolcular, Yerel Basın ve Taraftarlar bu maça kitlenmiş durumda. Bu güne kadar hangi mecrada bulunduysam pazar akşamı oynayacağımız maçın önemi ve sonucu konuşuldu. Herkeste Fenerbahçe`nin sahip olduğu kadro nedeniyle umutsuzluk hakim!


Aslında buna neden olan en büyük sebep Fenerbahçe`nin sahip olduğu kadro değil, bizim elimizdeki kadronun halen bir takım görüntüsü vermemesi diyebiliriz. Geçen hafta Gençlerbirliği maçından hemen sonra basın tribünde maç yazımı galibiyete rağmen "henüz takım olamadık!" sözüyle bitirdikten sonra girdiğimiz maç sonu basın toplantısında aynı şeyi Ertuğrul Hoca`nın ağzından duymak aynı fikirde olduğumuzu gösterdi.

 

Fakat bu soruna hafta içindeki antrenmanlarda sadece Ertuğrul Hoca`nın bulabileceğini de yazmıştım Gençlerbirliği maçı yazımın sonunda! Kim ne derse desin, son yılların bireysel anlamda kariyer ve cvanlamında en iyi oyuncularına sahibiz fakat henüz takım oyunu oynamadık. Bu durumu sezon başı hazırlık maçlarında olsa herkes normal karşılar ama artık Ligin 5.hafta maçına çıkıyoruz ve rakip Fenerbahçe!

 

Bu maçta macera aramanın hiç bir anlamı yok rakibinin gücünü hepimiz biliyoruz ama kanatlarda ters ayaklı oyuncularla oynamak adeta hüsran olur. Üstelik Miroslav Stoch`un bu maçta sözleşme nedeniyle oynayamayacak olması bence bir insanlık suçudur. Çok eski yıllardan kalmış, taraftar endişesi nedeniyle konan bu maddeyi günümüz futbolunda kabul etmek mümkün değildir. Hatırlarsak geçtiğimiz yıl aynı madde Samuel Holmen içinde geçerliydi. Gerçi çok eksikliğini (!) hissetmedikHolmen`in, ama Miroslav Stoch böylesine bir oyuncu değil mutlaka eksikliğini hissedeceğiz. Bu konuda yönetimin kulaklarını çınlatmak gerekiyor!

 

Şimdi Fenerbahçe`yi bu şartlarda nasıl yeneceğiz veya puan alacağız dersiniz! İlk önce taktiksel hata yapmadan yani her oyuncuyu etkili mevkisinde oynatmak gerekir derim ve her oyuncuya (özellikle yeni gelen yabancılara) Türkiye Liglerindeki üç önemli takıma karşı piyasa maçından birinin olduğunu hatırlatılması gerekir derim.

 

Bu anlatımlar neticesinde Bursasporlu futbolcular şunu çok iyi bilmeli, yenilebilirsiniz ama futbol adına cesaretin ve özgüvenin tümünün ortaya konulması gereken bir maç oynayacaksınız. Ligin 5.haftasına kadar hiç çok iyi bir kadroya karşı mücadele etmedik; bu bir ilk olacak futbolcu şansımız biraz yanımızda olursa geçtiğimiz hafta Kasımpaşa`nın Fenerbahçe`ye karşı gerçekleştiremediği sürprizi neden yapmayalım. Kaldı ki biz bunu yaptık. (Fenerbahçe`yi son kupa maçımızda deplasmanda 3-0’la geçmedik mi?)


Sezon başından bu yana topa sahip olma oranının yüksek olmasının temel nedeni olan yan ve geri pas`a son vererek daha çok hücuma dönük futbol bizi (geçen seneki gibi) sonuca götürür. Bu maçta en büyük görev Ricardo Faty ve Hajime Hosogai`ye düşecektir. Josue Pesqueira`nın yıldız adaylığını tescilleyeceği ve Balazs Dzsadzsak`ın yıldızlığını akredite edeceği bir maç olacağını düşünüyorum.


Son olarak çok iddialı olacak ama ben hanemize en azından 1 puan yazmış durumdayım umarım haklı çıkarım...Adnan Alp 


Bursa Haber Gazetesi       

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 463