Harun var Gam Yok!


Hamza Hocanın çıkardığı kadroya bakıldığında bir problem görünmüyordu ama durumun pek öyle olmadığı ilk düdükle birlikte ortaya çıktı. Özellikle ilk yarı boyunca sahada 1-2 oyuncu hariç şaşkınlık yaratan bir Bursaspor vardı. Kaptan Pablo Batalla ve Ricardo Faty dışında kimse oyuna yüreğini koymuyor, sürekli pas hataları yapıyordu.

Çakma sağbek olarak oynatılan Ertuğrul Ersoy, bak kardeşim artık diğerleri gibi seni genç görmüyoruz. Süper Ligde 3 seneye yakın kadrolarda bulunuyorsun, evet gerçek pozisyonunda oynamıyorsun ama biraz mücadele et kardeşim. Bu takım sağbekte geçen senede çok sıkıntı yaşadı, Hosagai bile o yaşında senden çok mücadele ediyordu. O bölgenin gerçek adamları döndüğünde bu halinle forma bulma şansın bence hiç yok.

Kolay geçeceğini sandığımız karşılaşma bir anda kabus gibi oldu, 35’ lerde sahada öyle bir görüntü oldu ki rakip kaleci hariç sahadaki 21 futbolcu bizim ceza sahamız civarına yerleşti. Kendi sahamızda üstelik Kasımpaşa karşısında bu duruma düşmek pek hoş değildi.

Forvette Kanatsızkuş yanlarda ise kanatsız Timsah bir türlü üretken olamadı ve yakaladığı nadir atakları da cömertçe harcadı. Hal böyle olunca çok zevksiz geçen ilk 45’de gol sesi çıkmadı.

Devre arasında oyuna müdahale edeceğini sandığımız Hamza Hoca ikinci yarıya da aynı kadro ile çıkınca bu kez müdahale girişimini! taraftar yaptı. 55’den itibaren baskıyı artıran taraftar biraz olsun takımı ateşledi. Hamza Hoca bu durumda hemen kendi müdahalesini yaptı ve Faty – Jourquera ve John – Sercan değişikliğine gitti.

İşte bu dakikadan itibaren oyunun rengi biraz değişti ve 62’de ceza sahası üzerinde topla buluşan Jourquera Kasımpaşa filelerini havalandırdı. Bursaspor biraz olsun kendine tam geldi derken adına tam talihsizlik diyebileceğimiz İsmail Konuk’un iş kazası meydana geldi. Ceza sahası içinde çekilen şut İsmail’in eline çarptı ve penaltı ardından 2. Sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Maçın başından itibaren kalede güven veren Harun Tekin, penaltı atışını kurtarınca maçın adamı olmayı alnının teriyle kazanmayı bildi. Tebrikler kardeşim bu 3 puanı senin hanene yazıyoruz. Harun var, gam yok!

Son olarak hakem Y. Kemal Uğurlu’ya dokunalım bu MHK seni çok mu aradı? veya bize staj içinmi gönderdi. Senin gibi maç yönetenler amatör ligde çok be kardeşim, bu sezon yeni çıktığın süper ligde hep böyle devam et.!


Adnan Alp 

Bursa Haber

 Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 320