"Heeyy koca topçuuu” - 1


Hepimizin zaman içinde diline dolanır, rahmetli Barış Manço`dan " Heeyy koca topçuuu !!!" marş şarkısı. Bu şarkıda her ne kadar Askeri bir sesleniş olsa da aslında altında yatan bir ikaz bir dikkat bir emir olduğunu hepimiz sezeriz. Bende bugün tüm Bursasporlu futbolculara, Teknik Heyete ve Yönetime bu perdeden seslenmek istedim!


Bursaspor 
tarihinde belki de ilk defa bu kadar transfere ve mevcut kadrodan bu kadar tahliyeye maruz kaldı. Kolay değil elbette ne sebeple olursa olsun, bir varlığın adeta ciğerlerini, kalbini, böbreklerini hatta damarlarına kadar parçaları sökmek ve yerine yeni bir organ nakli yapmak!


Bildiğiniz gibi organ nakli kolay bir operasyon değildir, her zaman doku uyumu sağlanmadığına sıkça şahit oluruz. Tıpta olay bu kadar zor iken futbolda her şey bu kadar kolay mı sizce? Nerden başlayayım diye düşündüm bir an ve balık baştan kokar mantığı ile Yönetim`den başlamak istedim.


YÖNETİM !


Bursaspor Yönetiminde aslında organ nakli olmadı sadece bir by-pass ameliyatı geçirdi. Her ne kadar geçen seneki Yönetimden bazı önemli isimleri bu seçimlere taşıyamasa da, Başkan Bölükbaşı yaptığı by-pass ameliyatı ve yeni yöneticiler ile kongreye gitti. Kongre`de verilen sözler vardı elbette ama hemen ertesinde oynanacak Türkiye Kupası maçı aslında bir nevi diriliş maçı olacaktı fakat hüsranla sonuçlandı. Fernandao ve Şener ile başlayan sancılı yaprak dökümü Almanya kampına sıçramış, meşhur Ozan Tufan röportajı ve Volkan Şen krizi artık önüne geçilemez olmuştu.


Kolay değil elbette geçen senenin gol rekoru kırmış, kazanılan bir topu rakip ceza sahasına en süratli bir şekilde taşıyan takımını dağıtmak. Ama para denilen medeniyet! yokluğunda bir kanser gibi sarıyor bir takımı. Batan bir gemiyi ilk önce fareler terk eder sözü Bursaspor`da tersten işledi bu sene önce takımın kaptanları, asları terk ettiler. Yönetim zaten bir ekonomik dar boğaz içinde bulununca en kolay para getirecek yolu tercih etti ve bu sayede kulübe 20 milyon Euro`yu (yaklaşık 70 milyon TL) kasaya koydu!


TEKNİK HEYET !


Bursaspor`
un başına gelen Şampiyon apoletli Ertuğrul Sağlam, bence anlaşma yaptığı sırada ne ile karşılaşacağını ve tabloyu üç aşağı beş yukarı biliyordu aynı zamanda kendinin Bursaspor`da ki kredisini de biliyordu. Fakat bilmediği bir konu var Ertuğrul Hoca`nın 2013 senesinde görevi bıraktıktan sonra bu kulübün altından çok sular aktı yani eski camlar bardak oldu.


Geldiği günden bu yana umut vaat eden Ertuğrul Hoca, Almanya kampında çalıştığı futbolculardan neredeyse yarısının kulüpten ayrılması ve yeni gelen 17 transfere rağmen ligde 3’te sıfır çekmesi kolay kabul edilebilir bir şey değil. Fakat Milli maçlar nedeniyle lige verilen ara Bursaspor`un takım olması için ihtiyacı olduğu ilaç gibi bir süre olacaktır. Ama Cumartesi günü Başakşehir karşısında alınan mağlubiyete rağmen Ertuğrul Hoca`nın takıma verdiği 3 günlük izin neyin ödülü onu anlamış değilim, bu takımın değil üç günü üç saati bile boş geçirecek zamanı yok. Bu karar gerçekten Bursaspor camiasında ciddi eleştirilere neden oldu !!!

 

(Devamı yarın : Koca Topçuların durumu!)

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 724