"Heeyy koca topçuuu”- 2


Yazımızın 1. bölümünde yönetim ve teknik heyeti işlemiştik bugün ise takımın futbolcularını yani"koca topçuları"nı işleyelim.


Mert Günok
 kalenin gerçek sahibi olduğu kesin, Başakşehir maçındaki kötü performansına rağmen en güçlü aday, ayrıca son Milli Takım kadrosuna çağırılması kaledeki yerini garantiliyor. Harun Tekinher zaman Mert Günok için bir alternatif olacak hatta büyük ihtimalle Türkiye Kupası maçlarındaHarun Tekin kalede olacaktır, Bursaspor kalede çok büyü sorun yaşamayacak gibi görünüyor.


Geçtiğimiz sezon defansta alternatifsizlik sıkıntıları vardı fakat bu sezon defansta çok önemli alternatifler var. Şener Özbayraklı`nın yerine alınan Luis Advincula ve Erdem Özgenç ile bu pozisyonda sıkıntı olmayacağını gösteriyor. Advincula bu noktada formanın sahibi, aslında bu kanatta önünde oynayan oyuncunun performansı siyahi futbolcunun başarısını belirleyecek. Erdem Özgenç şu anda ikinci planda görünüyor.    


Serdar Aziz
 ve Tomas Sivok ikilisi gerçekten geçen seneki eksikliği gidermiş durumda. Kaptan Serdar ve Sivok iyi bir ikili olacak, Dany sadece bir alternatif olacak. Tomas Sivok ilerlemiş yaşına rağmen tecrübesi ile kesiciliğini gösterirken duran toplarda ileri çıktığında gol bulması muhtemel bir oyuncu.


Savunmanın solunda geçen senede çok büyük sorun yaşamamıştık, Aziz Eraltay ve Emre Taşdemirikilisinden Emre Taşdemir formaya bir adım daha yakın ayrıca hücum bindirmelerinde Miroslav Stoch ile birlikte iyi birer ikili olacaklarına inanıyorum.


Bu sene çok bilinmeyenli olarak görülen bu bölgenin isimleri aslında bundan sonraki maçlarda Bursaspor`un başarısını belirleyecekler. Başakşehir maçında Bekir Yılmaz ve Hajime Hosogai ile ön liberoyu belirleyen Ertuğrul Hoca bundan sonraki maçlarda kesinlikle Ricardo Faty ve Hajime Hosogai ikilisini deneyecektir. Henüz seyretmediğimiz Faty için sadece kariyeri hakkında bilgi sahibiyiz ama Bursaspor`da ki kariyerini hepimiz merak ediyor. Hosogai gerçekten faydalı bir oyuncu bir kere çok hareketli, maç boyunca sürekli top istiyor, top alıyor ve top veriyor.


Kanatlarda Miroslav Stoch ve Balazs Dzsudzsak çok kariyerli isimler fakat özellikle Stoch`un Emre Taşdemir`e kulvar açmak için sürekli içeriye kaçması çok manasız oluyor. Stoch bir çizgi adamı veEmre Taşdemir`in bindirmelerinde geride kalıp aynı kulvarda savunmada kalabilir yoksa o kanat bir anda boşalmış oluyor. Başakşehir maçında da bu sebepten ilk golü yedik. Balazs Dzsudzsak` ın rakip ceza alanı üzerinde kazanılan serbest vuruşlardan gollerini artık görmek istiyoruz.

Filipe Josue`nin ilk 3 maçtaki performansı kendisine olan güveni boşa çıkaracak gibi bu kadar isteksiz olmasını çözmüş değilim. Bu pozisyon hala sıkıntılı bir durumda Josue`nin alternatifiCristobal Jorquera`ya Ertuğrul Hoca çok güveniyor fakat kendisi tam bir 10 numara olmadığını oynanan ilk üç maçta gösterdi.


Forvette Tom De Sutter`in geçmişteki kariyerine bakarsak ilk yazılacak isim ama Fernandao`nun yerini doldurması biraz zor. Her ne kadar hava topları için boyu ve fiziği uygun olsa da top yere indiğinde yüzünü rakip kaleye dönmesinde biraz sorun. Tomas Necid hakkında sakatlıktan dolayı net bir fikir vermedi kısaca dönüşünü bekleyeceğiz.


Evet takımın durumu maalesef böyle, Milli maç nedeniyle verilen arada bu 15 günlük sürenin nasıl değerlendirildiğini önümüzdeki ilk maç olan Gençlerbirliği maçında göreceğiz. Hak etmedikleri bir şekilde 3 günlük izinle ödüllendirilen futbolcular, inşallah kalan 11 günlük süreyi inşallah çok iyi değerlendirirler.  "Heeyy koca topçular!" artık sahada savaşma zamanı !!!  

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 607