Her yerde Faty !


Ligin 6. haftasına geldik ama hala bir ilk 11 ezberleyemedik öyle görünüyor ki ilk yarı bitene kadarda klasik bir 11`imiz olmayacak. Geçtiğimiz hafta ilk 18 de yer bulan Hajime Hosogai, Sercan Yıldırım, Aydın Karabulut bu hafta Ertuğrul Hoca`dan kesik yediler. Cezası biten Filipe Josue, sözleşme kurbanı Miroslav Stoch ve sistem kurbanı Isaac Cuenca bu hafta kadroda yer buldular. 

Bu kadar değişikliğe rağmen oynadığımız futbolda özellikle ilk yarı boyunca maalesef hala bir takım olma olgusunu göremiyoruz. Hani klasik yalancı pehlivan tefrikaları gibi baskılı gibi görünsek de sadece 24 ve 39 dakikalardaki ataklarda gol diyebileceğimiz pozisyonları bulduk. 


Eskişehirspor`un ilk yarı boyunca 1 puana razı kontratak futbol anlayışı bile Bursaspor`u canlandırmaya yetmedi. İlk yarı boyuca Bursaspor`da pres anlamında bir mücadele yoktu sadece Ricardo Faty her zaman topa ve rakibe en yakın oyuncu oldu. 


Filipe Josue hala geçen seneki kredisinden yemeye devam ediyor, ne oldu Josue` ye anlamak mümkün değil. Sen bu takımın ayağına top yakışan tek oyun kurucu futbolcususun sene başından bu yana oynadığın futbol ve aldığın ceza ile hiç bir maça damganı vurmadın. İnşallah yakında sendende bir koku çıkmaz da bir an önce futbola geri dönersin.


Hemen her maç yazıyorum kanatlar bir takımın en etkili silahlarıdır ayrıca Dzsudzsak ve Stoch gibi iki adamın var. Evet bir maçta oyun kilitlenebilir rakip defans oyuncuları bu adamları kilitliyorsa bir değişiklik yapıp kanat oyuncularının yerlerini neden değiştirmeyi denemez Ertuğrul Hoca anlayamıyorum.


Bursaspor adına sadece 2 - 3 pozisyonun olduğu koskoca ilk 45 dakika önceki haftalarda olduğu gibi yine boşa gitti. Ayrıca taraftarın ilk 45 dakika boyunca takıma destek vermemesi de çok ilginçti.


İkinci yarıya her iki takımda aynı kadro ile başladı ama ilk tehlikeli atak Eskişehir`den geldi, sağ kanattan yapılan ortayı altı pastan vole ile dışarı atan Theofanis Gekas`ın pozisyonu aslında bir tehditti. Aslında öylesine bir futbol oynuyoruz ki tam toparlandık diyoruz ama maalesef 4 - 5 dakika sürüyor. 60 lı dakikalarda seyircide kısa bir süre havaya girdi ama sahadaki futbol taraftarı da taca atıyor.


70 dakikaya kadar hiç oyuncu değiştirmeyen Ertuğrul Hoca, bu dakikadan sonra önce Stoch - Cuenca ardından sahada hayalet gibi duran Josue - De Sutter ve sonrasında ise Jorquera - Bekir Yılmaz değişikliklerini yaptı. 


Maçtan ümidimizi kestiğimiz bir anda sahneye yine Tomas Necid çıktı, Ricardo Faty` nin nefis ortasında ceza sahasında kümelenen Eskişehir defansının arkasına çok güzel saklanan Tomas Necid, o dakikalarda başlayan tepkileri kısa bir süre durdurmuş oldu.  


Uzatma dakikalarında Dzsudzsak`ın serbest vuruştan yaptığı ortaya yükselen Ricardo Faty skoru 2-0 a getirirken ben her yerde varım diyordu. Bu galibiyetle alınan 6 puan çıkış için yeterlimi? sorusunun cevabını bekleyeceğiz !!!Bursa Haber

   Gazetesi 
        

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 371