Hesapta 5,5 milyon TL!


Bir deyim vardır ya “Ne İsa’ya ne Musa’ya yaranabildim” diye, işte Bursaspor’un bugünkü durumu tam anlamıyla böyle. Puan cetveli son 7-8 senedir ilk defa iftiharla geçiyorken oynadığımız futbol öğretmenler kurulu kararıyla sınıf geçer gibi.

Peki, sezon başı beklentilerimiz nasıldı? İnanıyorum ki Hamza Hoca dahil puan cetvelindeki sıralamayı kimse beklemiyordu. Şaşırtıcı bir şekilde alınmış 12 puana çok farklı tepkilere rağmen bu gerçeği elbette değiştirmiyor. Fakat futbol kalitesi açısından gösterilen tepkilerde maalesef gerçeği değiştirmiyor, bu sezon sonunu gerçekten çok merak ediyorum.

Beş haftadaki futbol neredeyse kimseyi tatmin etmedi ama kimse 12 puanın karşılığı olarak Bursaspor’un hesabına giren 5,5 milyon liralık galibiyet primini konuşmuyor. Ekonomik anlamda para için bu kadar zor durumdan geçen yeşil beyazlı yönetim sanıyorum içinden, “olsun kötü oynayalım ama hep böyle galip gelelim” diyordur, sonuna kadarda haklılar bence.

Dedim ya çok büyük bir çelişki var ama çok pahallı transferin her zaman başarıyı getirmediğini geçen senenin yanı sıra bu sezon İstanbul sem takımlarının durumlarından biliyoruz. Başkan Ali Ay bu sezon bonservis bedeli olarak sadece 300 bin euro harcarken bile elinin titrediğine şahit olmuştuk. Alınan tüm futbolcuların hepsi isabetli transfer mi? elbette değil ama “nekka köfte okka ekmek” repliği bize yakıştı.

Transfer döneminde Hamza Hocanın en çok eleştirildiği Akhisar grubu diye anılan Bilal Kısa, İsmail Konuk ve Merter Yüce’nin Başakşehir mağlubiyeti sonrasında gün yüzüne çıkmıştı. Şimdi kimse bu futbolcuların maliyeti nedeniyle transfer edildiğine bakmıyor sadece Hamza Hocanın eski talebeleri olması ve Bursaspor’un kalibresine uymadığından eleştiriliyor.

Mesela İsmail Konuk’un iki hafta arka arkaya gördüğü kırmızı kartlar gerçekten bir talihsizlik bence, Kayseri maçındaki bence de gereksizdi ama Kasımpaşa maçında gördüğü 1. Sarı kartta Kubilay Kanatsızkuş’un hatalı geri pasını kimse konuşmadı. 2. Sarı ise tam bir iş kazası veya talihsizlikti bence kaldı ki İsmail Konuk atıldığı ana kadar kapasitesi kadar mücadelesini de etti.

Sakatlıklar ve formsuzluklar nedeniyle yenilerden Yaya Sane, Furkan Özçal, Serdar Kurtuluş, Bilal Kısa, Sinan Bakış, Merter Yüce hatta Sercan Yıldırım’dan ne kadar verim alabildik. En kısa sürede bunlardan verim almaya başlamamız gerekiyor.       

Adnan Alp 
Bursa Haber
 Gazetesi
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 297