İdam Sehpası !


Konu Bursaspor olunca elbette her zaman sağduyulu yazılar yazdığımı takip edenler bilir. Hatta bazen gördüğümüz olumsuzlukları sırf o an Bursaspor’a zarar vermesin diye yazmadıklarımızda çoktur. Başkan Ali Ay göreve geldiğinde mali yönden resmen idam sehpasına çıkmış ve ip boynumuza geçmişti. Başkan Ay tüm camiadan yeterli mali yardım görmese de an itibarı ile sadece ipi boynumuzdan çıkarmayı başarabildi ama halen idam sehpasında olduğumuz da bir gerçektir.

Kolay değil elbette başkan Ali Ay’ın durumu fakat bazı konularda yanlış yönlendirmeden taraftar ve camia ile arası biraz açılmaya başladı. Özellikle semt takımının sabıkalı başkanının bir tv kanalındaki yaptığı açıklamalara, kulüpten yapılan yazılı cevabın içeriğini o günde eleştirmiştim.

Bu açıklama çok güzel başlamış ama devamında semt takımının başkanının seviyesine düşen cevaplar çok gereksizdi daha kısa ve öz cevap verilmeliydi. Ne oldu arkasından başkanımız 30 bin lira ve 45 gün hak mahrumiyeti cezası aldı bu tür konularda daha profesyonel olmamız gerekiyor.

Artık şu teknik adamları anlamak zorlaştı her gelen teknik adam eski çalıştığı takımlardan oyuncu getirmek zorunda mı? Geçen sezon bitiminde bizim mali durumumuz çok net belliydi peki Hamza Hoca ve var olduğu söylenen scout ekibi! Hiç mi PTT 1.lig dahil bizim bütçemize uygun yerli oyuncu taraması yapmadılar?

Başakşehir maçında yaşanan facia Akhisar grubu ile tribünlerin arasını iyice açtı, aslında ilk iç saha maçında İsmail Konuk, Bilal Kısa ve Merter Yüce’ye yapılan protesto belki tartışılabilir ama 27 bine yakın taraftarının mağlubiyet psikolojisi olayları bu noktaya getirdi.

Şimdi hasretle Tomas Sivok, Deniz Yılmaz ve Emre Taşdemir’in dönmesini bekliyoruz ama takıma girdiğinde her şey düzelecek mi? Benim pek ümidim yok ama inandığım tek şey bu kadronun geçen seneden daha iyi derece yapacağına inanıyorum. Milyon eurolar harcayan İstanbul semt takımlarının ilk iki haftada durumları hepimizin malumu.

Artık transfer sezonu kapandığına göre yapacak bir şey kalmadı bu sene mehter takımı gibi bir ileri iki geri maçlar seyredeceğiz.


  Adnan Alp 

 Bursa Haber

  Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 258