İlk maçın günahı olmaz


Geçtiğimiz yılı rahmetli Süleyman Seba Sezonu adıyla tamamladık, bu sene ise yine rahmetli Hasan Doğan Sezonu adıyla 2015-2016 sezonuna başlıyoruz. Hafta içi transferin gelenleri ve gidenleri hatta gelecekleri veya gidecekleri ile çok farklı bir sezona giren Bursaspor Avrupa Kupasında nakavt olan Trabzonspor karşısında hak etmediği bir mağlubiyet aldı. 

Maçın başında öylesine bir duygu vardı ki içimde kaybedenin yeni dertlerle baş başa kalacağı bir maç olacaktı. Henüz transferleri tamamlamamış olan Bursaspor maçın genelinde daha üstün taraf olarak görünse de 65. dakikadan sonra üstünlüğü rakibine kaptırmaya başladı. Yeni Transferler Luis Advincula ben sağ kanatta oynarım mesajı verirken direkten dönen topu gerçekten şansızlıktı, Sercan Yıldırım ise De Sutter geldikten santraforda yer bulması zor görünürken kanatlardaysa forma bulması imkansız görünüyor. 

Süper Kupa maçında düşüşte olan Aziz Behiç` in durumu devam ediyor Özer Hurmacı ve Erkan Zengin karşısında yine zor anlar yaşadı. Böylesine kadro sıkıntısı çektiğimiz maçlarda Aziz Behiç önde, Emre Taşdemir ise geride başlarsa hücumda daha etkili olabiliriz çünkü Emre Taşdemir geriden çıktığında çok daha etkili oluyor. 

Hani deriz bazen ilk elin günahı olmaz diye; işte bu öyle bir maçtı fakat bu Trabzonspor`a yenilmememiz gerekiyordu. Çünkü maçın hemen başında bulabileceğimiz bir gol Trabzon cephesinin süngüsünü iyice düşürecekti ama maalesef olmadı. Bir karambol golü maçın gerçek hakkı olan beraberliği bir anda Trabzon lehine üç puana dönüştürdü. Ertuğrul Hoca yardımcısı Ömer Erdoğan`ın etkisiyle kendi döneminde olduğu gibi yaptığı değişiklikle Dany Nounkeu`yi defansa alınca Serdar Aziz` i santrafora gönderdi ama tüm girişimler sonuçsuz kalırken mağlubiyetle başladığımız ligde çok fazla kötümser değilim.

Çünkü takımın yeni transferlerin katılımıyla en az 2 haftaya daha ihtiyacı var; ha ondan sonra takımın durumu gerçek olarak netleşmeye başlar. Önümüzdeki hafta bu maçın sonucuna bakmadan taraftarın takıma destek vermesi ile Gaziantep maçı yüzümüzü güldüreceğine inananlardanım.
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 374