İnfazcı Cuenca!


Her şey bir kenara ben bu ilk yarı beraberliklerine fena halde takıldım. Bu 10. maç ve ilk yarısı gene berabere bitti, geçen maç yazımda iddiacılara Bursaspor maçlarının ilk yarı sonuçlarının beraberlik tüyosunu da vermiştim bu maçta da aynen öyle oldu.

Bu sezon ilk defa altı yerli oyuncumuz ilk 11 de şans buldu ama yeni forma şansı bulanların bunu ne kadar iyi kullandıkları tam bir soru işareti.

İlk yarı boyunca bir oyun kurucu yani 10 numara eksikliği kendini çok bariz gösterdi. Filipe Jouse ve Cristobal Jourquera ikilisinin cezalı olması nedeniyle maça bu bölgede Sercan Yıldırım ile başladık fakat Sercan bu bölgede hem kendisinin hem de kendisine verilen paslarda genelde zamanlama hatası yaptı.

Sivasspor sürekli kazandığı toplarda Aatıf Chahechoue`yu buluşturmaya çalıştı, Aatıf`a destek veren Burhan Eşer sağ kanatta etkili oldu. Fakat bizim kanatlarda oynayan Isaac Cuenca ve Balazs Dzsudzsak tam aksine etkili olamadılar.

Aslında ilk yarıya damgasını vuran Hakem Deniz Ateş Bitnel oldu, kalitesini daha 5. dakikada belli etti. Bekir Yılmaz`a gösterdiği komik sarı kartla ben süper ligde maç yönetemem diyordu. Akabinde Sivas ceza yayı üzerindeZiya`nın topu elle oynaması, Sivok-Aatıf hava topunda Sivok`a sarı kart göstermesi çok komikti. Bu sarı kartla Sivokcezalı duruma düştü ve Beşiktaş maçında oynayamayacak.

İkinci yarı başında biraz canlanır gibi olan Bursaspor devamını getiremedi ve hemen Ertuğrul Hocanınmüdahaleleri gelmeye başladı. 54` da Bekir Yılmaz-Hajime Hosagai; 63`de Sercan-Stoch ve 72`de Serdar-Aydındeğişiklikleri galibiyet içindi.

Fakat 65`de Sivok, Aatıf`a öyle bir top kaptırdı ki, Serdar Aziz sakatlanma pahasına pozisyonu önledi. Devamında ise Serdar Aziz bir sakatlık yaşadı büyük bir ihtimalle Ertuğrul Hoca Beşiktaş maçını düşünerek kendisini oyundan aldı.

77`de hazırlanışı öylesine güzel bir gol attık ki, inanın sezon başından bu yana organize olarak attığımız en güzel gol diyebilirim. Dar alanda paslaşma vardı, isabetli paslar vardı, sağ kanatta topu Balazs Dzsudszak ile buluşturduk onun içeri muz ortasında sahnede yine Tomas Necid vardı. Vurduğu kafayı kaleci Setkus çeldi ama takip eden Isaac Cuenca infazı gerçekleştirdi. 1 - 0

Maç aslında 65`den sonra orta sahaların düştüğü bir hal aldı ama zor günleri atlatmak ve Beşiktaş maçına moralli çıkmak için galip gelmemiz gereken bir maçtı. Ama şunu da söylemekte fayda Sivasspor oynadığı futbolla bulunduğu yeri kesinlikle hak etmiyor.

Bursaspor bugün seçimini yaptı ve 15

puana ulaştı, şimdi sıra halkımızda; herkes için hayırlı bir seçim olmasını diliyorum.    


Bursa Haber 

  Gazetesi 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 314