Kaçınılmaz Beraberlik!


İlk düdükle birlikte maça daha baskılı başladık ama bu baskı 10 dakika kadar sürdü çünkü Karabükspor orta sahası kendi aralarındaki mesafeyi kapatarak oynamaya başladılar. Hamza Hoca forvette yine Kubilay Kanatsızkuş ile başlamakla geçen sene gözden çıkardığı Dany Nounkue’nin hava toplarında yapacağı hataları değerlendirmek istedi.

Gerçi aynı şekilde bizimde yumuşak karnımız defansın göbeğiydi, yetenekli sınırlı ama özverileri çok olan İsmail Konuk ve Şamil Çinaz ikilisiyle 10. dakikadan sonra sıkıntılar yaşamaya başladık. Hele 25’de Yatabare’nin ara pasıyla ceza sahamıza giren Poko’nun çevirdiği topa ilk hamleyi Harun Tekin yapmasa Lazereviç golü bulabilirdi.

Her hafta yetenekli futbolcularımızdan en az birinin formsuz olması dikkat çekiyor, Deniz Yılmaz ilk yarı boyunca gerçekten takıma hiç katkı vermedi. Oysa geçen haftaların formsuz oyuncusu Serdar Kurtuluş arkasından o kadar destek verdi.

Hamza Hoca, ön liberoda sorunu büyük ölçüde çözmüş görünüyor çünkü Merter Yüce ve Ricardo Faty bu sene bu bölgenin ilk isimleri oldu. Alternatiflerinden Cristobal Jourquera bu maçta yine iyi performans gösterdi biraz daha fazla Batalla’ya yakın oynamayı denese çok faydalı olacak. İlk yarının son anlarında karşılıklı tehlikeli pozisyonlar yaşanırken, Şamil Çinaz’ın kaçırdığı Lazereviç’e son anda yaptığı hamleyle skoru bozdurmayan İsmail Konuk alkışı hak etti.

İkinci yarının ilk düdüğünde Şamil Çinaz’sız başladık ama çok kısa bir sürede Şamil sahaya döndü. Karabük hocası Tudor ikinci yarıya Abdou Razack Traore’yi alarak başlaması hücumu daha çok düşüneceğini gösterdi. Son haftalarda yaptığı değişiklikler ile kilidi açan Hamza Hoca ise değişiklik için 63’ü bekledi ve Kubilay’ın yerine Bilal Kısa’yı aldı.

Bu değişiklikle en uçta Deniz Yılmaz solda ise P.M. Batalla ile oynamaya başlayınca elbette hava etkinliğimiz azaldı ayrıca fizik üstünlüğü iyice Karabük’e geçti. Batalla sol kanada hapsolunca forvet arkasında oyundan iyice düştük ve Karabük iyice etkili olmaya başladı. Hamza Hoca 83’te C. JourqueraSercan Yıldırım değişikliğine gitti.

Bu dakikadan sonra oyun tekrar dengeye geldi ama skor değişmedi fakat Barış Şimşek 88’de Del Valle’ye taban göstererek girmesine devam demesi 89’da Batalla’nın getirdiği topu Deniz Yılmaz ıska geçince beraberlik kaçınılmaz oldu. Kârlı haftayı az kârla kapattık.   


Adnan Alp 

Bursa Haber Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 286