Kalfa İşi Cinayet!


Maç öncesinde Gaziantep sokaklarında yaşanan dostluk ve misafirperverlik görüntüleri aynı şekilde tribünlere de yansıdı. Ancak rakip tribünlerinin maç başlamadan teknik adamları İsmail Kartal aleyhine yaptıkları tezahüratın sahaya olumsuz yansıyacağını düşünenler yanılmış oldu.

İlk düdükle birlikte Gaziantepspor adeta Bursaspor’un üstüne çöktü, sol kanadımızdan Evans Kangwa Aziz Behiç’in sağ kanadımızdan da Claude Angan Ertuğrul Ersoy’un kabusu oldular. Ricardo Faty’nin yokluğunda forma şansı bulan Cristobal Jourquera partneri Merter Yüce olunca çok yumuşak bir bölge oldu.

Bursaspor bir türlü oyun kuramadığı gibi topu bir türlü rakip sahaya taşıyamıyor ve her an gol yiyeceği belli olmuştu. Özellikle Ertuğrul Ersoy çok aksıyordu birde serbest vuruşta kafasına çarpan topla iyice şuuru kayboldu ve sakatlanıp 23’de oyundan çıktı. Yerine giren Erdem Özgenç gerçek sağbek olarak oyuna katkı vermeye başladı.

Fakat gol bu kez Aziz Behiç’in kanadından geldi, Evans Kangwa süratiyle geçti ve ortaladığı topta bomboş kalan Nabıl Ghılas fotoğraf çektirircesine attığı golle mağlup duruma düştük. Ama yediğimiz gole rağmen oyuna dönmüştük ataklarımız sıklaşmaya başladı. 41’de Erdem Özgenç hücuma çıkarttığı topu sağ tarafa Del Valle’yi gördü ve mükemmel ortaya 1.90! lık dev santrafor kaptan Pablo Batalla kafayla vurduğu top beraberliği getirdi.

İlk yarı tam bitti derken sahneye çıkan Tolga Özkalfa yine bir cinayet işledi. Hakemlere her zaman gördüğünü çal yorum yapma denir ama bunu hiç birisi dinlemiyor ve MHK’da buna sessiz kalıyor. Direk dibinde göğsü ile müdahale eden Erdem Özgenç’in pozisyonuna Özkalfa penaltı çalarken çıkardığı kırmızı kartla “ben sizi buradan puansız göndereceğim!” diyordu. Kalfa işi cinayet işledi.!

Son iki haftadır 10 kişiyle maçı tamamlama alışkanlığı kazanmıştık bu haftada farklı olmadı. İkinci yarı rakip eksikliğimizi iyi değerlendirmeye başladı yine sağlı ve sollu gelmeye başladı. Hamza Hoca mecburiyetten Del Valle’yi sağbeke çekti önüne ise Batalla’yı çekti. Bu değişiklikte fayda etmedi ve 60’da soldan yapılan ortaya Evans Kangwa’nın kafasında yediğimiz golle 2-1 mağlup duruma düştük.

Kırmızı kartların üzerimize kabus gibi çökmeye başladığı bu sezon çok çekeceğimiz var anlaşılan oyun disiplinini kaybettiğimiz ve eksik oynamanın verdiği dezavantajla 79’da yediğimiz gole 90+ da soldan Del Valle ile attığımız gol maçın skorunu belirledi. 


Adnan Alp 

Bursa Haber

 Gazetesi

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 269