• Ana Sayfa
  • »
  • Kan emici yarasadan tiksindim !

Kan emici yarasadan tiksindim !


Kan emici yarasaları bilirsiniz değil mi? Binlerce çeşidi bulunan fakat sadece kan ile beslenen bir mahlukattır. İnsan metabolizmasını felç ederek ölüme götüren fakat bazı metabolizmalara uyum sağlayarak Vampir diye tabir ettiğimiz tarihsel bir varlığa dönüştüğüne inanırız. Öyle bir konuya girdim ki içinden çıkması bile bir zulüm!

Elbette bir spor yazarı olarak neden böyle bir konuya girdiğimi sizlerde merak etmişsinizdir. Ama konu Bursaspor veya Anadolu Kulüplerinin, İstanbul kulüpleri karşısında maruz kaldığı Vampirellasaldırılarına karşı farklı bir konudan girseydim inanıyorum ki sıradan Bursaspor yazarları gibi olurdum. İşte bu sebeple farklı bir açıdan vampir avcısı olmak için buradan girdim konuya.

Bu yazıyı yazmaya çalıştığımda gecenin verdiği yorgunlukla sabaha karşı saat 04:00 civarı yani halkın yattığı bir saatte ben böyle bir konuyla meşgul oluyorsam acaba bende bir Vampir miyim diye düşünmedim değil! Bunu elbette yazımın sonunda siz değerli okurlarım karar verecek.!

Senelerce Bursaspor`un başına şehrin dışından Teknik Adam getirmeye çalışırken sürekli alt yapıdan(Vakıfköy`den) oyuncu yetiştirmeye çalıştık, bazen de başarılı olduk. Ama son dönemde içine girdiğimiz kaos bence bunun ne kadar yanlış olduğunu bence ispatladı. Şimdi A takımın başına şehrin atmosferini bilmeyen veya tanımayan (gerek yabancı gerekse yerli!) teknik adamlar nedeniyle Vakıfköy ile Özlüce arasında bir kültür farkı oluştu. Alt yapıda görevlendirdiğimiz özellikle Bursaspor patentli Teknik Adamlarının, A Takım Teknik Adamı ile hiç görüşmediği ve bilgi alışverişinde bulunmadığı dönemleri sanıyorum hepimiz biliriz.

Vurgulamak istediğim konu ya paraya kıyacaksın A Takımın başına getirdiğin adamın önerdiği kadroyu Vakıfköy`ün başına dikeceksin yada her şeyi sineye çekip A Takım ve Vakıfköy`ün başına kendi takımından yetişmiş adamını getirip sabır edeceksin. Her şeyden önce verdiğin kararda dik duracaksın ki başarıyı yakalayasın.

Son dönemde ne zaman başarılı bir kadro kurma şansını yakalasak hemen kan emici yarasaların istilasına uğramıyor muyuz! Son örnek Şenol Güneş değil mi? Aslında çokta karalamak istemem çünkü herkes gittiği yerde başarılı olmak ister ve bununda çözümünü bir önceki takımında kafaya aldığı oyunculardan geçer. Hele birde bunlar Volkan Şen, Ozan Tufan gibi oyuncuların yanı sıra Bursaspor`u bir basamak olarak gören şahsiyet fakiri olan oyuncular olursa!

Hal böyle olunca! eyvah gel bakalım yönetim, teknik adam neden bu adamları kaçırdın, neden takımı darmadağın ettin? soruları çoluk çocuğun (belli bir kısım!) elindeki sosyal medya kahramanlarından çok çekeceğin vardır. Aslına bakarsanız başarıyı bekleyen bir camiada her kesin sesine kulak vermek gerekir ama bu demek değil ki! kendini hem yönetici, hem taraftar, hem teknik direktör gören sosyal medya kahramanlarına meze olacaksın!

Volkan Şen ve Ozan Tufan hatta Cedric Bakambu konusu artık bıktırdı ! Ne olacaksa olsun artık; ha gönlümden geçeni sorarsanız hepsini Vakıfköy`e hapsederim, basarım cezayı ve derim ki taraftara bu adamlarım yıllık maliyeti X Euro, tüm taraftar bunun için X Euro yardım yapacak! Vermeyen Bursasporlu değildir! Bakın bakalım ülke futbolunun tarihine geçiyor musunuz, geçemiyorsunuz?

Bursaspor`u en zor gününde bırakan özellikle alt yapıdan gelenler gerçek Bursasporlu olamaz! Olur diyenler gazetemizin 9 Ağustos günkü sayısında Kaptan Sedat 3`ün yazısını okumalarını tavsiye ederim. Artık "Kan emici yarasadan tiksindim!"            


.
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 545