• Ana Sayfa
  • »
  • Kendi önümüzü süpürelim!

Kendi önümüzü süpürelim!


Deyim yerindeyse maçtan önce tam final maçı gibiydi, Bursaspor 38 Akhisar 40 puanda yani galip gelen takım hedefleri için 6 puan almış gibi olacaktı. Bursaspor için böylesine önemli bir maça en az 30 bin taraftarın gelmesini beklerdim. Ama nedense bırakın 40 bin kişiyi Timsah Arena`da 25 bin kişiyi bile zor göreceğiz böyle giderse.

Etkili başladığımız oyunda Hamza Hocanın ısrarla sol kanatta görev verdiği Aziz Behiç-Emre Taşdemir ikilisi bu maçta da istenilen düzeyde değildi. Sağ açıkta oynayan Sercan Yıldırım ise her ne kadar istekli olsa da takımın ihtiyacı olan katkıyı bir türlü veremedi.

İlk yarının 30 dakikasına kadar süren etkili oyunumuz golü bulamayınca bu dakikadan sonra Akhisar`ın toparlanmasına neden oldu. Deniz Yılmaz`ın 26`da sakatlanmasıyla yerini Tomas Necid`e bırakması bir nebze olsun hücumda hava hakimiyetinde eşitliği sağlamamıza neden oldu.

Koskoca bir 45 dakikayı pozisyonsuz bir şekilde heba etmemiz ikinci yarınında sıkıntılı geçeceğini işaret ediyordu. Teknik adamların mutlaka saplantıları olduğuna inananlardanım ve sonuna kadar bu saplantıları sürdürdüklerine şahit olmuşuzdur, bu durum aynen Hamza Hoca içinde geçerlidir. Sakatlık değişiklikleri hariç oyuna müdahale etmek için 60 dakika beklemek zorundalar mı? bunu bir türlü anlayamıyorum.

Nitekim 62`de yaptığımız Sercan Yıldırım - Miroslav Stoch değişikliği o dakikadan itibaren biraz hareketlenmemize neden oldu. Hemen 64`de Tomas Necid`in vuruşunda kaleci Fatih ve 68`de Pablo Martin Batalla`nın vuruşunda direk öne geçmemizi engelledi.

Futbolun acı cilvesi vardır tam iyi oynamaya veya baskıyı arttırdığınız bir anda talihsiz bir gol yemek. 72`de Petar Grbic`in ayağından uzaktan yediğimiz bunlardan bir tanesi fakat sonrasında iyice panik yapmaya başladığımız dönem başladı. Ardından 79`da yine Petar Grbic`in 4 defans oyuncumuzu birden ipe dizer gibi geçmesi bu paniği gözler önüne serdi.  

Kalan dakikalarda defans güvenliğini tamamen bırakan Yeşil Beyazlı futbolcular oyun disiplininden tamamen koptular. Forvete Serdar Aziz`i de gönderince atılan bir kontra topta kaleci Harun tereddüt edince Nguemo önce uzaktan vurdu fakat Harun`u aşan top direkten dönünce tekrar bu futbolcunun önünde kaldı. İkinci bir vuruşla gol yapan Nguemo skoru 0-2 ye taşıdı. 

Bu sezon Süper Lig`de sadece 2 maç yönetebilen hakem Serkan Tokat`a neden bu kadar az maç verildiği belli oldu, hiç bir şekilde oyunu kontrol altında tutamayan küçük Tokat, bilmiyorum eski Tokat`çı aileden mi? Gerçi doğru söylemek gerekirse mağlubiyetin nedeni kesinlikle hakem değil adam kötü maç yönetti diyebiliriz. Ama geçen haftaki gibi bizi doğradı diyemeyiz. Önce futbolcusuyla, teknik adamıyla birlikte kendi önümüzü süpürelim!

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 329