Kurbanımızı kestik!


Maçtan önce sakatlıklardan başı dertte olan Hamza Hoca için en kritik olan sağbek ve ön libero konusu neredeyse toto konusu oldu. Geçtiğimiz seneden beri sağbek sıkıntımızı tam giderdik derken bu kez de Serdar ve Erdem ikilisinin aynı anda sakatlığı bu deplasman öncesi ortaya çıktı.

Hamza Hoca doğal olarak maç defansif bir anlayışla çıkınca kanatların iki hızlı adamı Del Valle ve Josua John ilk yarıda beklentilerin altında kaldı ama defansa verdikleri katkı takımı diri tuttu. Bu sebeple Fenerbahçe’ye değil net doğru dürüst gol pozisyonu bile vermedik.


Josua John diğer kanattaki Del Valle’ye göre daha çok kontraya çıktı, işte bu pozisyonlardan birinde 33’da Kubilay’ın orta alanda kaybettiği topu tekrar kazanmasıyla başlattığımız atakta John solda topla buluştu. Rakibini ekarte ederek içeri ortaladığı topta doğru zamanda, doğru yerde, doğru adamı yani kaptan Pablo Martin Batalla’yı buluşturunca; 2010 yılının fotokopisini çekti.

Kadro kalitesi bakımından semt takımından evet geride olabiliriz ama bizimde eksikliklerimiz vardı. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan yeşil-beyazlılar ikinci yarıyada aynı kadro ile çıktı. Fenerbahçe oyuna önce Van Persie, ardından Stoch ve Emenike’yi aldı. Bu değişiklikler bir anda rakibin hücum gücünü arttırdı. 

Diğer yandan bu baskıya hakem Bülent Yıldırım’ın akıl almaz saçma sapan kararları eklenince çıkmakta bir hayli zorlandık ama inandığım bir şey varsa, ilahi adalet diyorum. PFDK nın Bursaspor’a ve başkanına karşı adaletsiz cezalarının bir bedeliydi.

Yalnız özellikle ikinci yarıda böylesine baskı altına girdiğimiz sürede sahada bir başka devleşen oyuncumuz Sivok’tu. Fenerbahçe forvetlerine karşı mükemmel oynayan Tomas Sivok, bence maçın adamıydı. Tribünde yapılan oylamada da oyumu Sivok’tan yana kullandım, helal ve selam olsun sana Tomas Sivok.

Maçın yazacak çok şeyi var aslında ama öylesine bir sevinç içinde daha fazla yazamıyor insan. Bir ilahi adalette Volkan Şen ve Ozan Tufan’a gelsin sahi siz hala babalarınızı çalıştırıyor musunuz?

Tüm yeşil-beyazlı takımı alınlarından öpüyorum, bayramı arifeden kutladık ve kurbanımızı kesmiş olduk. Allah kabul etsin.

Bursa Haber
 Gazetesi
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 348