Ne ka para, o ka köfte!


Bugün itibarıyla biri çıkıp bu takımdan birilerini ayır geri kalanları konuşalım derse sadece Harunve Batalla’yı ayırırım ayrıca Şamil, Sivok, İsmail, Aziz, Faty, Kubilay ve Merter konusunda iyimser olabilirim neden mi? Çünkü bu arkadaşlar kapasitelerini zorlayarak oynadıkları için. Yani ne ka para oka köfte sınıfından.

Fakat bazıları var ki, üzerinde konuşulacak cinsten.


Deniz Yılmaz sakatlık sonrası bir türlü istenilen seviyeye gelemeydi ama ona bu haliyle 90 dakika forma veren Hamza Hoca konusunu sonraya bırakalım. Kesinlikle dinlendirilmeli.

Josua John ve Del Valle’den hala beklentilerim yüksek ama bir türlü Hamza Hoca’nın gazabında kurtulamayınca düşen moralleri oyunlarına yansıyor. 

Erdem Özgenç sakatlıktan sonra o da hala formunu yakalayamadı ama alternatifi yok mecburen oynuyor.

Sercan Yıldırım transferiyle takıma değil sadece Bursa şehrine döndü bir var bir yok, kredisini tüketti.

Sinan Bakış şampiyonluk yaşamış bir takıma geldiğinin farkında değil Kayseri’de neyse hala aynı.

Bilal Kısa hocasıyla birlikte olmanın keyfini yaşarken, Bursa’da artık dikiş tutmayacağının farkında varmış durumda. 

C.Jourquera artık ilk 11 oyuncu olmadığını hissediyor bu bir dönem Hamza Hoca’nın süper yedeği olup sonradan girdiği maçlarda katkı verdiği halde 11 şansı bulamadığından olacak.

Ertuğrul sezon başında forma şansı bulduğu maçlarda kendisi için yazdıklarım aynen çıkıyor, kendine ce Bursaspor’a yazık ediyor.

Sakatlar: Serdar, Furkan ve sakatlıktan yeni çıkan Emre’nin takıma katkı vermeleri özellikle ilk yarı için çok zor. En üzücü olan Serdar’ın futbol hayatının bile tehlikeye girmesi.

Necid ve Sane ! sahi bu sene bizim kadromuzda bu futbolcular var mı? demekten insan kendini alamıyor.

Peki saha kenarı ne durumda derseniz? İşte tehlike esas burada çünkü saha içini yazarken aslında direkt sebebi saha kenarı yani Hamza Hoca’dır. Sezon başından bu yana 20 değişik isimle ilk 11 yapan hoca bir türlü ideal kadroyu bulamadı. Israr ettiği oyuncular, şans vermediği oyuncular, oyuncu değişiklikleri ve bir hayli sakatlıklar nedeniyle kendisinin tartışılır hale gelmesine neden oldu. Biz bu konuları bir farkla Hamza Hoca’dan hemen önce Ertuğrul Sağlam döneminde yaşadık şimdi tek fark 21 puanımızın olması. 

Hocam şahsına ve kariyerine kimse bir söylemez ama icraatların, başarı ve başarısızlığınla devre arasındaki durumunu sen belirleyeceksin. Bursa’da her şey futbol değildir!
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 422