Necid ile dejavu !!!


Maç öncesi yazımda "Yaptın yine yaparsın" demiştik ve aynen öyle başladı Bursaspor maça yani hücumu düşünerek başladı. Ama yinede karşıda yinede ligin namaglup tek takımı vardı. 

Ertuğrul Hoca, Leonard Kweuke`yi Dany ile durdurmaya çalıştı ama zaman zaman Kweuke Dany`den kurtuldu ve tehlikeli sayılabilecek ataklarda bulundu.

 Fakat sağ kanatta başlayan Balazs Dzsudzsak defansa hemen hiç yardım etmeyince Luis Advincula Eren Albayrak`ı marke etmekte çok zorlandı Rizespor`da en çok bu kanattan geldi. 

10. Dakikaya geldiğimizde Stoch-Dzsudzsak yerlerini değiştirdi biraz daha atak oynamaya başladık. Paslar yerini buluyor orta sahayı kontrol altına almaya çalışıyorduk. 

Ricardo Faty her zamanki gibi ilk toplara müdahale ediyor geçen haftaki oyununun üstüne koyarak devam ediyor.

 Topla daha çok oynuyorduk ama pozisyon zenginliği rakip takımda oluyordu bir gol her şeyi değiştirebilirdi. İşte tam bu anlarda yaptığımız hücumda sol kanatta topla buluşan Miroslav Stoch ceza sahası içine yaptığı ortada defansın arasına saklanan Tomas Necid geçen haftaki benzer pozisyonda ofsayttan kurtuldu ve durumu 0-1 yaptı. 

Bu deplasmandan galip gelmek gerekiyordu her şeyi yapmaya başlamıştık ama 37. dakikada defansta paylaşım hatası olunca içeriye ortalanan Kweuke topu kafa ile Deniz Kadah’a aktardı ve beraberlik golü geldi.

İlk yarıyı tamamladığımızda takımda aksayan bir tek Balazs Dzsudzsak vardı. 

İşte beklediğimiz Bursaspor ikinci yarıda sahadaydı oyuncu değişikliği yoktu ama mutlaka devre arasında Ertuğrul Hoca bir takım taktikler verdiği belli oluyordu. Adeta golü düşünen bir Bursaspor`u seyrediyorduk. 

Hani hep diyoruz ya yenilsen de mücadele eden bir takım olsun diye ama bu kez yenmeye odaklanmıştık hem de deplasmanda hem de ligin namaglup tek takımına karşı. Dakikalar 60`a geldiğinde sahneye yine Tomas Necid çıkıyordu, Serdar`ın kornerden gelen topu arka direğe aktardığında Tomas Necid bu ikramı geri çevirmiyordu, kendisinin ve takımın 2. golünü attı.

 Golün ardından Ertuğrul Hoca`nın maçı artık iyice istemesini yaptığı değişikliklerden anladık. Jorquera-Sercan ve Balazs Dzsudzsak-Bekir değişiklikleri çok yerindeydi. Bursaspor daha rahat oynamaya başladı.

 Atacağı 1 gol inanın Bursaspor`un bundan sonraki dönemine damgasını vuracaktı. Tomas Necid bunun bilincinde bir oyuncu olduğunu hat-trick yaparak ispatlamış oldu. Bu gol ile 6 gole ulaşan Tomas Necid ile sanki geçen sezon Fernandao ile yaşadıklarımızın bir dejavu gibi olacak. 

Uzatma dakikalarında Sercan Yıldırım`ın savunma yaparken eline gelen top, Rizespor`a geçen haftaki gibi temdit penaltısı ile skoru belirliyordu 2-3.

Helal olsun                           size                 çocuklar.


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 371