Neredeydiniz !!!


Kadrolar açıklandığından aslında hepimizde bir şok oluştu evet bir değişiklik bekliyorduk ama bu kadarda değil denilecek değişiklikler vardı. Miroslav Stoch`un 18`e dahi girememesi ve yedeklerin kaleci hariç tamamımın yedek oyunculardan olması son dönemlerin en enteresan bir esame listesiydi.

Teknik Adam Ersel Hoca
; sağ bekte Luis Advincula`nın yerine Erdem Özgenç`i, defans önündeHajime Hosogai`nin yerine Bakaye Traore`yi, sol uçta Miroslav Stoch yerine Emre Taşdemir`i tercih etmesi demek kadroya yeni bir boyut getirmesi demekti.


Suat Arslanboğa`nın ilk düdüğü ile başlayan müsabaka, sanki Bursaspor`un daha önce Süper Lig`de oynadığı 13 haftalık maç trafiğini yalanlar gibiydi. İlk yarı boyunca sahada inanılmaz bir Bursaspor vardı, bir an 2010 yılı Şampiyonluk senesine döndüm sanki.


Bu sezon hiç forma şansı bulamayan bir Bakaye Traore vardı sahada, evet neredeyse her taşın altından kalkıyor takıma inanılmaz katkı veriyordu. Hemen insanın aklına şu geliyor acabaErtuğrul Hoca bu futbolcuya haksızlık mı yaptı? diye düşünmeyen yoktur mutlaka. İlk yarı boyunca aldığımız tüm notların içinde mutlaka Bakaye Traore vardı.


Forvetimizde Tomas Necid`e özel önleme alan Mustafa Denizli bu futbolcuyu Semih Kaya ile eşleştirmiş adım adım Necid ile oynuyordu. Hatta Tomas Necid bir pozisyonda Semih`ten kurtuldu ama talihsiz bir şekilde Serdar Aziz ile çarpıştı ve kaptanın oyundan çıkmasına neden oldu.


İlk yarı boyunca orta sahada Galatasaray`ı sahadan sildik denilebilir hatta hücumda yakaladığımız 3 pozisyonda golü de bulabilirdik ama futbolda bazen şansızlık denilir ya işte tam öyle oldu. Ne olmuştu Bursaspor`a böyle, sadece bir Teknik Adam değişikliğinin haftasına böylesine bir performans olur mu?

İkinci yarı başladığında Bursaspor bıraktığı yerden devam ediyordu, 2. bölgede Galatasaray`a top aldırmamaya çalışıyor akabinde hızlı hücuma çıkmaya çalışıyordu. Rakip gerçekten etkisiz ve çaresiz kalınca artık gol gelmesi gerekiyordu.


Bir an, bu sene özellikle İstanbul takımlarına karşı özellikle çok iyi futbol oynayıp kaybetmek endişesi sardı beni. Çünkü öyle olunca çok daha fazla üzüntü kaynağı oluyor fakat bildiğim bir şey vardı Bursaspor bu sene ya yeniyor ya da yeniliyordu.


Maçın 68. dakikasına kadar süren mücadelemiz maalesef Lukas Podolski`nin şahsi becerisi ile attığı gol ile oynadığımız futbolda bir değişikliğe uğramadı. Hatta Ersel Hoca`nın talebeleri daha çok Galatasaray kalesine yüklenmeye başladı.


Gol şansımızın yanımızda olmadığı maçta 3 - 0 gibi bir skorla yenilmek gerçekten beni çok üzmedi çünkü artık üzerinden ölü toprağından silkinmiş bir Bursaspor vardı sahada buda önümüzdeki maçlar için ümit verdi. 


Takım içinde kimseden ismen bahsetmedim hepsi birer Timsah gibi oynadı, teşekkürler Ersel Hocam bu ruhu uyandırdığın için teşekkürler arkadaşlar yenilseniz de bize futbol ziyafeti çektiğiniz için artık bazı şeylerden daha da ümitliyim.  

Sadece NEREDEYDİNİZ ! diyorum...

Bursa Haber 
  Gazetesi 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 328