Nihayet üç puan


Ligin ilk 3 haftasının ağır yaralı takımı Bursaspor, 4. haftaya Atatürk Stadyumu yerine Muradiye Devlet Hastanesi’nde gibiydi. Her zaman söyleriz, seyircisiz futbol tatsız tuzsuz oluyor diye adama hastanede verdikleri perhiz yemeğinde de tat tuz olmaz zaten.

Kazanmaktan başka her türlü sonucun Bursaspor`u kaosun içine atacağı bir maçın öncesinde esame listesine baktığımızda Ertuğrul Hoca`nın oyuncu tercihlerinde kafasının hala biraz karışık olduğunu gördük. Hafta arasında takip edebildiğimiz antrenmanlarda Santrafor Tom De Sutter`in hala beklenilen performanstan çok uzak olduğunu görmüştük. 


İlk yarı boyunca iki takımda kontrollü oynamaya çalışırken, Bursaspor daha etkili görünse de sonuca gitmekte zorlandı. Sağ kanatta Dzsudzsak atılan uzun toplarda topu kazanmak için çok etkili olmasa da ayağına veya önüne atılan toplarda etkili oldu. 


42. dakikada Jorquera ceza alanına girdiğinde arkadan yapılan temasla kendini yerde bulunca, çizgi hakeminin ikazıyla Suat Arslanboğa penaltıyı verdi. Balazs Dzsudzsak Bursaspor kariyerinde ilk golüne penaltıdan ulaşırken bu gol kendisini ilerleyen dakikalarda daha etkili olmasını sağladı.


Nazar değmesin diyebileceğim bir oyuncu vardı sahada Hajime Hosogai, elbette oyun anlamında Batalla ile mukayese edemem ama takıma fayda sağlamak açısından onun kadar etkili. Kesinlikle sürekli topu düşünüyor, pres yapıyor, top çalıyor kısaca ön liberoda çok faydalı ayrıca Ricardo Faty ile ilk maçları olmasına rağmen fazla sırıtmadılar.


İkinci yarıda yine baskılı başladık ama Gençlerbirliği oyunda tam dengeyi kurdum derken Balazs Dzsudzsak 55. dakikada skoru 2-0’a taşımıştı bile; golden hemen bir dakika sonra gerçekten amatör liglerde bile yenmeyecek bir gol yedik 2-1. Dakika 62`de nihayet Ertuğrul Hoca Tom De Sutter ve Cristobal Jorquera ısrarından vazgeçti ve De Sutter `in yerine Tomas Necid ve Cristobal Jorquera`nın yerine Miroslav Stoch` u oyuna aldı.


Yapılan değişiklikler aynı anda oyuna yansımaya başladı ve daha etkili olmaya başladık. Pozisyonlar arka arkaya gelmeye başlamıştı hele 71. dakikada soldan Balazs Dzsudzsak`ın ortasına Tomas Necid uzandı ama dokunamadı. Artık oyun Bursaspor`un kontrolüne girmişti her an bir gol daha gelebilir diye düşünürken Tomas Necid bizi yanıltmadı ve 76`da soldan gelen ortada kafayla topu ağlara gönderdiğinde skor 3-1 ‘e geldi.


90+1’de yediğimiz golü gerçekten anlatmak bile istemiyorum belki sezonun en hatalı golü olacak nitelikte bir goldü. 


Üç puanı bir arada ancak 4. haftada biraz sıkıntılıda olsa bulduk; ama hala takım oyunundan çok uzak olduğumuz belirtmek gerekiyor. Ertuğrul Hoca bu hafta arasında mutlaka bir çözüm bulmak zorunda...   
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 338