Noel Cezası


Bursaspor`un çiçeği burnunda teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu`nun, Konya deplasmanına giderken açıkladığı kafilede Tom De Sutter, Hajime Hosogai, Cristobal Jourquera ve Aydın Karabulut kendilerine yer bulamayınca maç öncesi kadroyu hepimiz merak ettik aslında.

Maçın başladığı saatte Konya`da sıcaklık -1 derece civarında olunca maç gerçekten çok soğuk başladı. Bir türlü maça ısınamayan her iki takım oyuncuları ilk 45 dakika boyunca ortaya koydukları futbol o kadar zevksizdi ki; bu süre boyunca tribündeki taraftarlar takımlarını ateşlemeye çalıştılar.

Evet bir gerçek var, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu`nun işi gerçekten çok zor çünkü genelde yapılan bir teknik adam değişikliği takıma biraz sirayet eder. Fakat Yeşil Beyazlı futbolcuları bu bile kendine getirmemiş, her zaman tek tek baktığımızda birbirinden değerli oyuncular diyoruz ama galiba kendimizi kandırıyoruz.

Luis Advincula`nın ilk yarı boyunca yaptığı tek olumlu hareket 32`da girdiği ters kademe ile önlediği gol pozisyonu. Maçın 30`dan sonra Konyaspor, Luis Advincula`nın formsuz halini görünce sürekli buradan hücum ettiler ve 44`da ki golü de Luis Advincula`nın hatasından buldular. Bir önceki pozisyonda ise arkada rakibini unutan Advincula gelişen pozisyonda Mbamba`nın şutunu Mert Günok güçlükle çıkardı.

İkinci yarıya Luis Advincula ile Isaac Cuenca değişikliği ile başlayan Hamza Hoca, Bekir Yılmaz`ı sağ beke çekti. Maçın genelinde çok istekli olan Miroslav Stoch bu değişiklikle forvet arkası gibi oynamaya başladı. Diğer yandan 72`ye kadar sahada hiç bir varlık gösteremeyen Balazs Dzsudzsak, bu dakikada bitmiş pozisyonda rakibine attığı tekme ile kırmızı kart görerek hem Bursaspor`un hem de kendinin ipini çekti. Hakem Yaşar Uğurlu`nun çıkardığı kart her ne kadar ağır olsa da Dzsudzsak`ın kaybını pek önemsemedik ama yönetimin bu futbolcuya gereken ‘NOEL CEZASI`nı vereceğini sanıyorum.

Hamza Hoca son bir hamle ile Josue - Sercan ve Stoch - Emre değişikliği yaptı ama eksik Konyaspor`a karşı bile skoru değiştirmedik. Kısaca biz kendi kendimizi yendirdik.

Bursa Haber
Gazetesi 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 302