O akrep bizi soktu Ozan


Ozan Tufan; henüz 20 yaşında ve akranları arasında en şanslı olan futbolculardan birisi. 23 Mart 1995 Orhaneli doğumlu bu kardeşimiz son 2 yılda gerek Bursaspor`da gerekse Milli Takımda adından söz ettirmeyi başardı. Gündeme bomba gibi düşen son röportajı ile yönetime ve taraftara akıl tutulması yaşatan Ozan Tufan aynı zamanda bu röportaj sayesinde basın ve yönetim arasına da kara kedi sokmayı başardı. 

 Aslında bir Vakıfköy klasiği haline gelen bu olayların son halkası Ozan Tufan; neden Vakıfköy klasiği dedim? Çünkü yolu Vakıfköy Lambalarından içeri dönen her çocuk için bu olaylar son yıllarda pek de kaçınılmaz oluyor. Verdiği son röportajı en azından 15 sefer tekrar ederek izledim; aslında onu gerçekten anlamaya çalıştım! Anladıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum...

Şimdi; yolu Vakıfköy lambalarından içeri giren her çocukta ilk önce Atatürk Stadı’nda kendini ne zaman göreceğinin hayali başlar. Fakat diğer taraftan Vakıfköy`de çıktığı ilk idmandan hemen sonra bu çocukların anne ve babalarında bu konuyu nasıl fırsata yani paraya çeviririm hayalleri başlar. Çocuğun ailesi birden hem menajer hem de Teknik Direktör oluverirler bir anda! 9 - 10 yaşlarında bu mabede giren çocuk sonraki 5-6 yılında ailevi taktikler ile yetişmeye başlarlar. Ne diyor Ozan? "..Benim babam hala çalışıyor, iyi bir futbolcu babasını çalıştırmaz !.." röportajı ben yapsaydım Ozan`a tek bir şey sorardım! "Ozan senin baban kaç yaşında?". Aslında cevabını bildiğim bir soru ama röportaja girmesi için sorardım. Madencilikten emekli olan Ozan`ın babası gibi bu ülkede binlerce emekçi var!
 
Diğer bir söyleminde; "...Dün gece odama akrep girdi; soksa felç kalabilirdim. Bursaspor daha iyi yerlerde kamp yapmalı.." diyor. Ozan Kardeşim bende dar gelirli bir aileden yetiştim ve yetiştiğim yaşlarda yer yatağında fare ile uyandığımı hatırlarım. Kaldı ki sende villalarda, malikanelerde yetişmedin! Evet akrep konusu hoş bir durum değil ama bunu yöneticilerine söylersin Kamp Tesisi görevlileri ile üst düzeyde görüşürler ve merak etme senin hakkını senden çok korurlar! Felç kalabilirdim diyorsun! idmanda çapraz bağlarının kopmayacağına ve trafik kazası geçirip futbol hayatının bitebileceğini kim garanti eder.? O akrep seni sokmadı ama sen bizi adeta akrep gibi soktun! Bu konular röportajda asla söylenmez ! 

Röportajında sakatlıklar ile verdiğin isimlere bakıyorum; Volkan Şen, Serdar Aziz! bu bile bana manidar geliyor. Şunu unutma ki Bursaspor`da kimsenin hayalleri engellenmez zamanı gelince yardımcı olunur tabi ki Bursaspor menfaatleri doğrultusunda. Ama sen geçen sene 2. devreden itibaren yanlış yollara saptın! Kaldı ki bunu Fatih Hoca`nın bile tespit ettiğini söylüyorsun. Aslında bu konuyu Bursa`da bizler dahil tüm camia farkına varıyordu ama kimse sana zarar vermemek için pek yazıp çizmedi. Ama bundan sonra sen kendi kredini bitirdin.! 

 İdmanlara ve takıma kendini veremediğini söylüyorsun! Bence de artık verme zaten bundan sonra ne sen Bursaspor`a Futbolcu nede Bursaspor sana kulüp olur. Sen yine menajerinle, Alpay`la, Tümer`le, Hakan Ünsal`la konuşmaya devam et. Son olarak röportajında ki son sözüne bir çift sözüm olacak; biz sana insan olduğunu hissettiremediğimiz için verdiğimiz zarar nedeniyle yolun açık olsun büyük futbolcu !!!
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 622