Pazar Bayram olsun!


 Arife günü oynayacağımız Fenerbahçe maçı öncesi Özlüce Tesisleri’nde oynadığımız Al Ittihad antrenman maçının özellikle ilk yarısı biraz olsun yüreğimize su serpti. Çünkü Hamza Hoca dahilBursasporlu oyuncuların bazıları Başakşehir maçından ders çıkarmış gibi göründüler. 

Maç öncesi misafir takım yönetiminin kendi federasyonlarına bildirmedikleri maçın başlamasına 2 saat kala Özlüce Tesisleri’ne alınması resmen amatörce bir idari yapısının olduğunu gösterdi. Rakip elbette süper lig seviyesinde bir takım değildi ama Bursaspor’un maça başlayan ilk 11’i pazar günü oynayacağımız maçın sadece 1-2 değişiklik dışında tam kadroydu. 

Hamza Hoca, defansta Sivok ve İsmail Konuk’u görevlendirirken savunmanın sağında Serdar Kurtuluş’un yerine Erdem’e şans vermesinin sebebi formsuzlukta olabilir ufak bir sakatlıkta. Ama doğrusunu söyleyeyim Erdem bu sene Serdar Kurtuluş’u çok zorlayacaktır. 

Ön liberoda Merter-Faty ikilisinin mevcut kadroda en iyi tercih olacağını sürekli iddia ettim çünküBilal Kısa bu pozisyonda güç anlamında yeterli olmuyordu. Böyle olunca da Merter daha çok hata yapıyordu ama yanında Ricardo Faty’nin daha diri oluşu ve mücadele gücü bu bölgeyi canlandırmış oldu.

Hamza Hoca milli takımından henüz dönmeyen Del Valle’nin yerine Sercan Yıldırım’a görev verdi ama Del Valle geldiğinde banko formanın sahibi olacaktır. Sercan hep bildiğimiz Sercan ama bu maçta biraz daha iyi niyetliydi. Fakat Josua John bu sene bizleri çok mutlu edecek 2-3 futbolcudan biri olacağı kesin, adam mükemmel bir kanat oyuncusu çizgi üzerinde rakibini öyle bir geçiyorki zannedersiniz adamın içinden geçiyor. Veya ileri çıkarken öyle bir ani dönüşle 18 çizgisinin köşesine öyle bir iniyor ki her an tehlike yaratıyor, her iki ayağını mükemmel kullanıyor ve yeni bir Bakambu bulduk diyebilirim.

Batalla, ya gerçekten bu süper bücür için daha ne yazabiliriz bilemiyorum. Adam Bursaspor’da oynadığı süre içinde hepimizin kendisi için kullandığımız kelime hazinemizi kuruttu. Adamın ağa babası, efendi, karakterli, insancıl… arkasına ne eklerseniz ekleyin.

Bayramımız Pazar olsun inşallah, benim umudum yok değil.                                 Bursa Haber
Gazetesi
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 242