Sakata Gelmeyelim!


Mutlu ve huzurlu bir bayramı uğurladıktan sonra artık önümüze bakmamız gereken çok önemli bir süreç var. Çünkü şampiyon olduğumuz sene bile yine aynı dönemde ancak 7 puanla 6.sırada yer almıştık. Ayrıca 2010-2011 sezonunda ilk 6 haftada tulum çıkarıp 18 puan toplarken aynı sene 11 hafta sonunda ligde tek yenilgisiz takım olmanıza rağmen sezonun sonunda liderden 21 puan geride tamamladık.

Bu sezona üstü kapalı feda yılı olarak başladık, transfer döneminde çilek konusunda ekonomik durumumuzdan dolayı ilk geldiği günden itibaren kapalı olan Başkan Ali Ay ve yönetimi bu dar bütçe ile 1-2 yanlış transfer dışında bence haddini bilerek oluşturdukları takımın halen zamana ihtiyacı olduğunu hepimiz kabul etmek zorundayız.

Peki; Bursaspor’un oynadığı 4 lig maçında mükemmel bir futbol oynadı mı? diye sorarsanız cevap elbette hayır olacaktır. Ama bir gerçek var ki, takımda bir mücadele etme veya yüreğini ortaya koyma ışığını görmedik değiliz. Fenerbahçe ve Kayseri galibiyetlerinde özellikle Aziz Behiç’in iki maçta da çizgiden topu çıkarmasından sonraki sevinç fotoğrafı her şeyi ortaya koyuyor.

Başakşehir mağlubiyetinden Hamza Hoca ve oyuncuların çok büyük dersler çıkardığı bir gerçek, ön liberodaki kriz şimdilik Merter Yüce ve Ricardo Faty ikilisi ile çözülmüş gibi duruyor fakat sakatlıklardan bozulan bu ikiliye Hamza Hocanın aslan yürekli Şamil Çinaz’ı tercih etmiş olması doğru bir tercihti. Aksi halde yine Bilal Kısa’yı tercih etmesi durumunda bu futbolcuyu tamamen bitirebilirdi.

Ricardo Faty ve Şamil Çinaz’ın son maçta aynı anda sakatlanmaları büyük bir talihsizlikti, fakat bu sene sakatlıklardan çok çekeceğimize benziyor. Sezon başından bu yana Emre Taşdemir ve Deniz Yılmaz, sonrasında Tomas Sivok, Serdar Kurtuluş ve Erdem Özgenç. Şimdide Faty ve Çinaz! bu durumda yönetim, teknik kadro ve kulüp doktoru bu konuyu acilen masaya yatırmak zorundalar.

Kaç senedir sağ bek konusu Bursaspor’da sorun olmaya devam ediyor, geçtiğimiz yıl Hajime Hosagai’nin yerini bu sezon Emre Ertuğrul aldı. Bu pozisyonda ciddi hatalar yapan genç Ertuğrul forma şansı bulduğu bu sezon mutlaka çok çalışmalı ve sıçrama yapmak zorunda. Buda kendisinin elinde değil mi?

Diğer değerlendirmeleri Kasımpaşa maçı öncesine bırakalım ve artık sakata gelmeyelim.!  

Adnan Alp 
Bursa Haber
 Gazetesi
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 330