Şenol Hoca`nın Oksijeni !!!


Pazar günü oynadığımız Beşiktaş maçını puan olarak kaybettik, biz kaybederken kazandık. Fakat Beşiktaş kazanırken kaybetti. Hangisinin doğru olduğunu önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz, ilahi adalet tecelli edecektir. 

Futbolda elbette kaybetmekte var ama rakibe saygı duymak çok farklı bir olgu. Beşiktaş`ta saha içinde provokatörlük görevini üstlenmiş 2 futbolcu vardı. Birisi Kurtlar Vadisi’nin yeşil sahalardaki temsilcisi Gökhan Töre, bir diğeri ise Televoleci Ricardo Querasma. Ama birde bunların ikisinin mutlaka oynaması gerektiğini zanneden ve adeta menajerliğini üstlenmiş bir Mete Kalkavan vardı sahada. Beşiktaş eski yöneticisi Amcası İhsan Kalkavan`dan talimatlar almış olabilir mi acaba? 

Gökhan Töre;çok iyi futbolcu olabilir ama "Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seven" Ulu Önder Atatürk`ün ülkesin de olduğunu unutmuşa benziyor. İsterseniz satır başları ile vukuatlarını bir hatırlayalım;

 1­- Almanya`da kiralık otomobille kaza yapmak; 

 2­- Rubin Kazan`da rüşvet skandalına karışmak;

 3- Milli Takım arkadaşlarına silah çekmek; 

 4­- Gece kulübünde silahlı saldırıya uğramak; 

Şimdi bu futbolcu gelmiş Ertuğrul Sağlam gibi bir hocaya posta koymaya kalkıyor. Ama Ertuğrul Hoca bu olayı kendi efendi kişiliğinden dolayı aslında Gökhan Töre`yi ipten aldı. İnanın başka hoca (isim vermek istemem!) olaydı şimdi Gökhan Töre krizi çok büyürdü. Buradan Gökhan Töre`ye son olarak şunu söylemek isterim; İstanbul`da veya başka şehirlerde bunu yapabilirsin ama Bursa`da yapmak bir daha aklından bile geçmesin. Diğer yandan maç sonu basın toplantısında bir hayli sinirli görünen Şenol Güneş; maçtan kalan agresifliği gelen sorularla tavan yaptı. Ömer Hayyam`ın sözleriyle verdiği örnek önceden planladığı bir konuşma gibi geldi bana. Çünkü onu bile yerinde kullanamadı. Ama Şenol Hoca`ya bende bir gönderme yapmak isterim; "İnsanın terbiyesi öfkeli iken belli olur, insan olan tartışırken bile saygısını korur!" 

Şenol Hoca`nın Bursaspor günlerine atfen şunu söylemek gerekir; bir insan birlikte çalıştığı süre içinde bir arkadaşı, çalışanı veya amiri ile bir sürü şey paylaşabilir. Hatta bu sır derecesine de varabilir, ama sen bu birlikteliğin bitmesinden sonra bunu ifşa ediyorsan senin güvenilir bir insan olup olmadığın konusunda kendini ortaya koyarsın.

 Kaldı ki o süreçte Şenol Hoca`nın, Volkan Şen`e "sen merak etme ben gittiğim! takıma seni alırım" duyumlarını o dönemde biz dedikodu diye ciddiye almamıştık. Çalıştığı süre içinde ve bıraktığı güne kadar biz Şenol Hoca`yı gerçekten çok sevmiştik ama, bıraktıktan sonra konuşmaları ve tavırları bizde bir sevgi bırakmadı. Herhalde İstanbul`a gittikten sonra, Bursa`da depoladığı temiz hava ve oksijeni tükendi !!!

 Evet pazar günü maçı kaybettik ama o kadar çok şeyler kazandık ki bu bize yeter.Ertuğrul Hoca`nın sahaya sürdüğü 11 için kimsenin bir itirazı olmadı, sahadaki tüm futbolcular terlerini son damlasına kadar akıttılar. Nadir maçlarda olur, Bursaspor mağlup olsa da taraftarın çağırması aslında her şeyi bu çok net özetliyor...

 Birde ne olursa olsun tribünlerden sahaya atılan şu yabancı cisimlere bir son verirsek her şey çok daha güzel olacak;Akhisar deplasman konvoyunu gerçekten merak ediyorum..


                                                  

Bursa Haber                                                                                                                               Gazetesi 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 351