Soyalp-Kanatsızkuş-Örnek!


Geçen Cuma akşam maçında Kayserispor karşısında aldığımız mağlubiyetin getirdiği hedef sapması ve sakat, cezalılar derken Galatasaray karşısına düşük motivasyonla çıkan Bursaspor`da gündem aslında genç futbolcuların forma beklentisiydi.

Maça santraforda başlayan Kubilay Kanatsızkuş31`de Aziz Behiç`in yarattığı pozisyonda gol ile buluşabilse, daha önce A takımda ilk golünü Galatasaray`a atan Enes Ünal gibi tarihe geçecekti. Bu sezon ilk defa sol kanatta başlayanTomas Necid yerini çok yadırgayınca Hamza Hoca vakit geçirmeden sağda oynayan Miroslav Stoch`la yer değiştirdi.


Milli takımda kaptanlık yapmış Selçuk İnan`ın özellikle Pablo Batalla`ya yaptığı terbiyesizlik seviyesine varan hareketlerini anlamak mümkün değil diğer yandan bu hakkı ona veren hakem Fırat Aydınus tüm ikili mücadelelerde hakkını rakip lehine kullandı. Selçuk kart görmeden maçı tamamlaması gerçekten mucize!


İlk yarıda Tomas Sivok`la bulduğumuz gol ve ikinci yarı Olcan Adın`ın ayağından yediğimiz golde tabir yerindeyse top gol olacağım dedi. Ama bu maçta o kadar çok isteyen bir Miroslav Stochvardı aynı ilk maç olan Trabzonspor zaferinde oynadığı futbola yakın bir oyun çıkardı. Ama biz kendisinden maç seçmeden tüm maçlarda böyle oynamasını bekledik sezon boyunca.


İkinci yarı Hamza Hoca`nın yaptığı Tomas Necid - Deniz Yılmaz değişikliğinden sonra Ankara`da olduğu gibi sağ kanada çektiği Kubilay Kanatsızkuş tamamen oyundan düştü ve 73`de yerini genç Mert Örnek`e bıraktı.  


Son dakikalarda yaptığımız baskılar sonucu rakibi bunaltırken ailece yaptığımız hücumlar nedeniyle azda olsa pozisyon verdik ama ortaya şu gerçek çıktı. Haftaya Osmanlıspor karşısında hücum hattımız Furkan Soyalp, Kubilay Kanatsızkuş ve Mert Örnek olursa ilk yarıda kendi sahamızda 4 gol yediğimiz rakibe yenilsek bile bu kadar gol yemeyiz.     
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 297