Teşekkürler 8 genç adam!


Stresten uzak düşen düşmüş, kalan kalmış dediğimiz bir maç ama lig maçından çok uzak adeta sezon öncesi hazırlık maçlarını andırıyordu. Mersin İdman Yurdu`nun çok önceden lige havlu atmasından sonra onlarda takıma vefa gösteren 3-4 oyuncularının yanı sıra genç bir kadro ile sahaya çıktılar. 

Fakat bizi ilgilendiren kısım olan Bursaspor`un geçen hafta şampiyonluğunu ilan etmiş olan U21 patentli gençlerimizin ne yapacaklarıydı. Hamza Hoca geçen hafta basın toplantısında gençlerle ilgili olarak dediği "haftaya göreceksiniz!" sözünü beklediğimizden fazlasını gösterdi bizlere. Çıkardığı 17 kişilik kadroda 11 tane alt yapıdan isim görünce gerçekten şaşırmadım desem yalan olur. 

Üstelik ilk 11’de Furkan Soyalp, F. Emre Ünver, Bünyamin Kasal, Mert Örnek ve Kubilay Kanatsızkuş`u koymasının yanı sıra, esame listesinin yedekler bölümünde de 6 oyuncuda U21 takımındandı. Son 2 haftada bile buna benzer kadro bekledik Hoca`dan ama onunda kendisine göre bir tasarrufu vardı. Bizde saygı duyduk ve son haftayı bekledik, teşekkürler hocam.

Bu maçın dakikaları ve skoru yazılmaz, hatta as oyuncularda yazılmaz sadece ve sadece gençleri yazmak gerekiyor. Elbette önümüzdeki sezonun kadro yapılanmasında bu gençlerden bazıları olacak ama bu maç gibi hepsinin birden olması mümkün değil. Genç santrafor Kubilay 2 gol atmasına rağmen güç olarak kendisini geliştirmesi gerekiyor elbette bu maç ölçü olmaz ama Süper Lig`de sert savunmalara karşı etkili olamayacak. Yaz sezonunda kısa bir tatilden sonra hemen çalışmalara başlamalı.

Furkan Soyalp oyunda kaldığı 45 dakika boyunca biraz Batalla`nın gölgesinde kaldı gibi ama yinede kadroda ilk düşünülen gençlerden olacağı kesin. Bünyamin Kasal bu sezon ilk defa forma şansı bulduğu A takımda bu mevkideki Aziz Behiç ve Emre Taşdemir`i zorlaması bir hayli zor.

Bu sezon sakatlıklar ve cezalar nedeniyle en çok sıkıntı yaşadığımız defansta F. Emre Ünver önümüzdeki sezon olmasa da sonraki sezona hazır olmalı, ama attığı gol şapka çıkarttırdı. Aynı şartlar Mert Örnek içinde geçerli, sağ kanatta başladığı oyunda çıktığı 60`a kadar çok kötü değildi.

Hamza Hoca`nın ikinci devrede görev verdiği Emirhan Aydoğan`ı ön liberoda çok faydalı işler yaptı, hücumlara sürekli destek verdi. Bu sene aslında tam pişeceği bir sezondu ama fazla şans bulamadı, olsun bu hırsını kaybetmemeli. Diğer bir isimde Talha Çalışkan, oyunda kaldığı süre içinde sağ kanatta yaptığı işlerle göz doldurdu ve attığı 4. gol ile de moral buldu. Utku Türk`ü de görme şansımız oldu, sol kanatta oynadığı 20 dakikada o da formaya ısınacağını gösterdi. 

Sonuç olarak maçın skoru beni hiç ilgilendirmedi, ben sahada forma terleten 8 delikanlıya odaklanmıştım. Onlarda ne hocalarını nede bizleri utandırmadı, Teşekkürler 8 genç adam!
 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 333