Yalancı bahar!


Maç sabahı gelen acı bir haberle Bursaspor’un 1972-1974 yılları arasında formasını giyen Sedat-1 (Çelen) in vefat haberi bir anda günün büyüsünü bozmuş oldu. Futbolcuların isim soy isimlerle anılmadığı, isimlerin önüne 2 kişi olduğu zaman büyük veya küçük denildiği veya 2’den fazla ise 1,2,3 şeklinde anıldığı dönemlerdendi rahmetli Çelen. Allah mekânını cennet eylesin ve ailesine tüm Bursaspor camiasına sabırlar versin.

Maça neredeyse geçen haftanın ilk 11’i ile başlayan Hamza Hoca sadece Adanaspor karşısında 45 dakika dayanabildiği Jorquera’yı yanına oturtup maça Sercan ile başladı. Fakat bu kez de Necid’e 45 dakika dayana bildi ve yerine yeni transfer Josue John’u aldı. Hamza Hoca neden bu kadar takımı zorluyor hala anlamıyorum. Seni kendi sahanda kanatları ancak Del Valle ve Josue John ikilisinin taşıyacağından herkes hemfikir.

Ligin orta sahasından en çok top kapan sistem takımlarından birisi olan Başakşehir’de Emre Belezoğlu cezalı olmasına rağmen 35’den sonra oyuna iyice ağırlığını koydu. Merter ve Bilal Kısa bu dakikalarda oyundan iyice düştü ayrıca 41’de yediğimiz gol öncesinde Ertuğrul’un aynı hatayı 2 kez yapmasıyla yediğimiz baskıdan rakip Mossoro ile öne geçti.

İlk yarı boyunca oyuna genelde müdahale etmeyen Hamza Hoca en azından kanatları yer değiştirmiş olsaydı mutlaka bir faydası olurdu. Eren Albayrak ile Del Valle ve Uğur Uçar ile Sercan Yıldırım ilk yarıyı kol kola tamamladılar. Ayrıca ilk yarıda hakem Mete Kalkavan çaldığı düdüklerle neredeyse yeşil beyazlılardan daha çok oynadı.

İkinci yarı Josue John önce sağda sonrasında solda oyuna katıldı ve oyun birden Bursaspor adına hücumda hareketlenmeye başladı fakat yediğimiz kontralarda bu kez milli kaleci Harun’da hatalar yapmaya başladı. Yönetim ve Hamza Hoca bu maçtan sonra stoper konusunda kararlarını mutlaka tekrar gözden geçirmeliler.

Her şeye rağmen Pablo Martin Batalla’nın oyunun her bölgesinde verdiği mücadeleye ayak uyduramayan yeşil beyazlılar 65-70. dakikalar arasında Sercan Yıldırım, Aziz Behiç ve Del Valle ile bulduğu pozisyonları cömertçe harcadı. Oyunu tamamen kontratak futbola çeviren Başakşehir adeta saatli bomba olan İsmail Konuk’un Bilal Kısa’ya vermek istediği hatalı pası yakalayan rakip oyuna sonradan giren Mustafa Pektemek’in ayağından ikinci golü yedi.

Adana maçı demek ki yalancı baharmış!

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 303