Yalovalı Dzsudzsak!


İlk yarıdaki maçta kaybetme alışkanlığı olanBursaspor, mağlup olduğu Kayserispor maçının sanki bir tekrarını oynadık. Devre arası takviyelerinden sakatlıklar nedeniyle hiç bir futbolcunun olmadığı ilk 11`den bir şeyler beklemenin artık tamamen hayalcilik olduğu belli oldu.

Maçın başlamasıyla beklediğim gibi oyun Kayserispor`un kontrolüne geçti, rakip solundan Oğulcan Çağlayan sağındansa Deniz Türüç ile kurduğu baskıyı ilk yarı boyunca bir türlü önlem alamadık. Kanat savunmacıları Hajime Hosogaive Aziz Eraltay adeta tel tel döküldü. 


Peki savunmanın göbeğine ne demeli Serdar Aziz ve Tomas Sivok evlere şenlikti. Kayserispor`un santraforu genç Sinan Bakış`ı ikisi birden durduramadılar. Ayrıca forvet arkası oynayan Silva Lopez ise o kadar rahat oynadı ki, onunla direkt oynaması gereken Ricardo Faty veya Bakaye Traore iki bilinmeyenli denklem gibiydiler. Ne yaptıklarını ne kendileri bildiler ne kulübeden Hamza Hoca bildi nede basın tribününden bizler anlayabildik. 


Siz ilk yarıda yediğimiz 2 gole bakmayın en az 3 - 4 net gol pozisyonları vardı rakibin, eğer biraz şanslı olsalardı. Bizim ise sadece Miroslav Stoch ile attığımız 2 şut vardı, 45+ da Serdar Aziz ile bulduğumuz gol son nefeste attığımız gol denilebilir.


Bu sezon deplasman ilk defa eşi ile birlikte gelen Başkan Ali Ay, takımın sahadaki futbolundan o kadar sıkıntılıydı ki yediğimiz 2.golden sonra adeta içeri kaçtı. Kimsenin bu kadar emek sarf eden Başkanı tribünden kaçırmaya hakkı yoktur ve inanıyorum ki Başkan Ali Ay`da gerekeni yapacaktır.


Şimdi Balazs Dzsudzsak`a bir parantez açmak istiyorum, seni bu takıma en pahallı futbolcu olarak aldılar (günahları boynuna!) ve beklentiler çok fazlaydı. Ama gerçekten onurun ve futbolcu ahlakın varsa şimdiye kadar aldığın paralar helal hoş olsun ve Bursa`ya dönmeden Macaristan`a dönmen gerekir. Giydiğin 77 numaralı formanın ülkemizde karşılığı Yalova`dır, bu saatten sonra ilk işin Yalova Feribotu’ndan yer ayırtman lazım ve Yalova Kaymakamı da olsan bu seni kurtarmaz. 


İlk yarı boyunca takıma (iyi oynadığı için her herhalde!) müdahale etmeyen Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ikinci yarıya da aynı kadroyla çıktı. Avrupa Kupası hayalini geçen hafta sahasında Akhisar mağlubiyeti ile hayale bırakan Bursaspor, alt sıralarla da ilgisi kalmadığı için bu maçla birlikte alt yapıdan oyuncular ile mücadele etmesini bekliyorduk.


Fakat nedense Hamza Hoca bunu kullanmadı, deplasmana gelen 200 kadar taraftar gibi ekran başında Yeşil Beyazlıları destekleyen taraftarları adeta kahır etti. Bir Furkan Soyalp, bir Kubilay Kanatsızkuş sahaya çıkanlardan ne kadar kötü oynayabilirdi? Diyelim ki gerçekten kötü oynadılar inanın hiç bir kesim bu mağlubiyete üzüldüğü kadar tepki göstermezdi ama iyi oynasalardı hem takımın gelecek sezon yapılanmasında olurlardı hem de Hamza Hoca`yı kurtarırlardı! 

Bursa Haber
 Gazetesi
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 283