Yaptın, Yine Yaparsın...


Perşembe günü Bursaspor için çok hareketli ve güzel bir gündü, Saat 12:00 Teknik DirektörErtuğrul Sağlam`ın basın toplantısıyla başlayan ardından Bursaspor FM`in açılış töreni devamında A Takım Antrenmanı ve Saat 17:00`de Bursaspor Basket Takımının Yalovaspor`la yaptığı hazırlık maçı derken dolu dolu bir Bursaspor gündemi vardı.

Ertuğrul Hoca
 yaptığı basın toplantısında çok dolu gündem ile geldi. Eskişehir maçı esnasında ve sonrasında yaşanan tüm gelişmelere çok net cevaplar verdi. Birazda özeleştiri yaparak tüm yaşanan olayları tek tek cevapladı. Hatta yanlış anlaşılan konulara dahi açıklık getirdi.


Fakat herkeste olduğu gibi kendisinin de aklının Çaykur Rizespor maçında olduğu görülüyordu. Hatta basın toplantısında korkak futbol oynatıyor konusunu "Bir Antrenör hiç takımına korkak oynayın der mi?" diyerek bence Çaykur Rizespor maçı için bir mesaj veriyordu. Gerçi Rizespor`u da hafife almayacağını biliyoruz en azından Leonard Kweuke ve Ahmet İlhan için özel önlem almak amacıyla Tomas Sivok ve Emre Taşdemir`i ilk 11`e almasını bekliyorum. Ayrıca Eskişehir maçının yıldızı Ricardo Faty`nin artık takıma iyice uyum sağladığını düşünüyorum fakat en büyük handikap`ımız Faty`nin yanına Ertuğrul Hoca`nın kimi tercih edeceği, Rizespor`un hızlı hücumcularını düşünürsek daha hareketli bir ön libero olan Hajime Hosagai`yi tercih edebilir.


Rizespor defansında geçen haftadan kırmızı kart cezalısı Koray Altınay ve Ousmane Vieara`nın yokluğunu avantaja çevirebilmek için bu maçta Josue Pesqueira`ya çok iş düşüyor. Atacağı isabetli ara paslar ile gerek kanatları gerekse forvette Tomas Necid`i (büyük ihtimalle) pozisyona sokması gerekiyor. 


Deplasman maçlarında daha verimli bir performans gösteren Balazs Dzsudzsak bu maçta yine en büyük kozumuz olacak. Ertuğrul Hoca`nın deyimiyle sağ kanatta kendini daha iyi hissedenDzsudzsak maçın gidişatına göre yapılacak oyuncu değişiklikleri ile Josue Pesqueira`nın yanına desteğe gelebilir. 


Evet Çaykur Rizespor bu ligin şu anda tek namağlup takımı ama unutmayalım ki her şeyin bir sonu veya bir ilki vardır. Geçtiğimiz sezon deplasmanda 1-0 yendiğimizde elbette ev sahibi takım bu seneki kadar iyi başlamamıştı ama unutulmaması gereken bir konu Leonard Kweuke ve Teknik DirektörüHikmet Karaman`ın arasındaki kırılgan yapı her an su yüzüne çıkabilir. Bu sebeple LeonardKweuke`ye istediğini yaptırmadığımız zaman kenardan Hikmet Hoca müdahale etmek zorunda kalacaktır ve bu kırılgan ilişki yeniden gündeme gelecektir.


Zor gibi görünse de ilk deplasman galibiyetimizi ligin tek namağlup takımına karşı almak keyfinden içilmez demli bir çay ve yakalamak istediğimiz çıkış için artık piste çıkmış olacağız. Haydi Bursaspor daha önce yaptın, yine yaparsın...       

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 253