Başlıyoruz bakalım…


Küçüklükten beri hayalim olan yorumculuk kariyerimin ilk adımını Bursa Haber Gazetesi Spor servisinde atıyorum. Ailece maçları izlediğimiz günlerde maçın analizini yapıp, doğru ve yanlışları görmeye gayret ederken, bir gün yorumlarımı camiaya sunmayı kafama koymuştum.


Kısmet oldu, bana bu şans geldi ve artık Bursaspor’umuzu satırlarımda yorumlayacağım.


Genç olmama rağmen yıllardır futbol seyreden her yaştan herkese doğruları ve yanlışları ayrım yapmaksızın söyleme gibi bir huyum var. Doğru bildiğimden şaşmayıp, artık bu doğrularımı sizlerinde takdirine sunacağım. Varsa yapıcı eleştirilerinizi, yazılarımı beğenirseniz de tebriklerinizi zevkle okuyacağım.


 Spor Toto Süper lig 2016-17 Turgay Şeren Sezonu Cuma akşamı Bursaspor’umuzun Adana deplasmanındaki maçıyla başlıyor.


Yeni sezon için kadroda revizyona giden yeşil beyazlılar, son oynadığı hazırlık maçında Trabzonspor karşısında gösterdiği performansla lige hazır olduğunun sinyallerini verdi.


Kaptan Batalla; formun geçici, klasın kalıcı olduğunun futbol camiasındaki nadir örnekleri arasında yer aldığını cümle aleme tekrardan gösterdi. Rahmetli İbrahim Yazıcı’ya bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Batalla gibi bir dünya yıldızını bizlere izlettirdiği için kendisine ne kadar dua etsek azdır.


Geçen sezonun ikinci yarısında formayı Mert’ten kapan ve gösterdiği performansla milli takımın Euro 2016 kadrosunda yer alan Harun Tekin, bu sezon da kalesini kaptırmayacak gibi görünüyor.


Yeni transferlerimizden stoper mevkisine alınan Sane ve İsmail Konuk’tan çok fazla beklenti içerisinde olmasam da, Ertuğrul’un formayı kaptıkça performansını her geçen gün üst seviyelere taşıyacağını ve Sivok ile ideal ikilimizi oluşturacağını düşünüyorum.


Belluschi’den sonra 8 numara boşluğunu ne Jorquera ne de Faty dolduramadı. Bu iki oyuncunun da kadroda bulunmasına rağmen yaraya merhem olmaları için transfer edilen Merter ve Furkan’ın da o boşluğa etki edemeyeceğini görüyorum. Maalesef oyunun iki yönünü oynayabilen bir oyuncu transferini gerçekleştiremedik. Bu sezon en büyük eksiklik o mevkii olacak.


Del Valle nokta transfer olmuş. Gerek geçen sezon Kasımpaşa’da, gerekse hazırlık maçlarında gösterdiği performansla takımı kanatlandıracak patlayıcı oyuncumuz olacaktır. Attığı seri çalımlar, kendisini tutan rakiplerin faul dışında onu durduramamaları, yıldız olarak aldığımız Dzsudzsak’tan elde edemediğimiz verimden kat kat fazlasını bu sezon bize sunacağını düşünüyorum.


Forvette aldığımız gurbetçi Sinan Bakış’ın zamana ihtiyacı olduğunu, Kubilay’ın ise formayı giydikçe Türk futbolunda adından söz ettirecek ekstra özellikleri olan tarifsiz bir golcü olmasını bekliyorum. Kadrodaki genç oyuncularımızdan Bünyamin’in de şans bulursa ağabeylerinin eksikliğini hissettirmeyeceğini gözlemledim.


Son olarak ta Sercan Yıldırım…


Şampiyonluk sezonunda izlediğimiz Sercan Yıldırım’ın performansı hala hafızamızda. Sonrasında yaşadığı büyük düşüşten bir an önce sıyrılıp bu sezon gerçek Sercan’ı bizlere izletmesini ve küllerinden doğarak uzak kaldığı milli formaya kavuşmasını bekliyorum.


Her zaman söylediğimiz “2.Şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak” sloganının Sercan Yıldırım önderliğinde gerçekleşeceği umuduyla, yeni sezonun başta Bursaspor olmak üzere Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum.Bursa Haber 

 Gazetesi

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 557