Hep Birlikte!


Pazar günü oynanan Osmanlıspor maçında Bursaspor’un disipline sevk edilmemesi benim gibi herkesi şok etti. Nasıl oldu ki böyle bir şey? Yanlışlıkla sanırım...(!)

 

Tribün sponsorluğu için daha önce TOFAŞ ile anlaşan Bursaspor’a destek olmak için bir hamle de Renault’tan gelirken diğer şirketlerin de  yaşadıkları, ekmeklerini yediği şehrin biricik takımına öncelik vermeleri beklentilerim arasında.

 

Bu sıralar kafamı kurcalayan bir konu Kocaelispor...

 

1997 ve 2002 yıllarında Türkiye Kupası’nı kazanan Kocaelispor bu sezon bölgesel Amatör Ligi’nden Üçüncü Lig’e çıkmıştı. 2008’de Tutoric ve Andeljkovic transferlerinden bugüne yansıyan, futbolcuların eski kulüplerine ödenmeyen borçlar yüzünden FIFA’nın verdiği karar üzerine ödemeler gerçekleşmezse Kocaelispor’un sadece 6 puanın silinmesi değil amatör kümeye kadar düşmesi sorunu gündemde.

 

Yeşil-Siyahlıların gerek taraftarı gerek futbol kültürü sebebiyle bu durumda olması insanın içini hiç hoş yapmayan bir durum iken milyonların döndüğü futbol camiasında bunu karşılamak bu kadar da zor olmasa gerek!

 

Bir de  Galatasaray’ın şans verdiği Mustafa Kapı’ya değinmek istiyorum. Bahsetmekte geç kalsam da etkisi uzun süre kendisini hissetirecek..

 

Yurtdışında güzel futbolcular var evet ama en iyisinin kendi içimizde olmadığını nerden biliyoruz? 2002 doğumlu Mustafa Kapı da inşallah bu bahsettiğime çok güzel bir örnek olur ve tüm futbolseverleri gururlandırır.

 

Son olarakta;

 

Ülkemizi Avrupa’da temsil eden takımlarımızın inşallah daha da başarılı olmalarını diliyorum.

 

Onları izlerken de desteklerken de büyük zevk duyuyorum.

 

Spor bütün takımlarıyla birlik olunca güzel !

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 175