• Ana Sayfa
  • »
  • Bursaspor’da transfer bitmez !

Bursaspor’da transfer bitmez !


2011-2012 sezonu, Uefa Avrupa Ligi Play-Off turunda rakibimiz Anderlecht. Maçın tarihi18 Ağustos 2011.

O maç öncesinde Gomel ile eleme maçı oynamış ve bir şekilde rakibi geçmiştik. Akabinde güçlü Anderlecht ile karşılaştık ve yeni transferlerden kaleci Carson, N’Diaye, İbrahim Kaş ve Bangura ilk 11’de Adem Koçak hazır kıta yedek kulübesinde bekliyordu. Sonuç elendik ve gruplara kalamadık. Peki sonra kimler transfer edildi: Golcü eksikliğindenSestak ve Tagoe, İbrahim Kaş yerine Basser geldi.


*******

2012-2013 sezonu
, Uefa Avrupa Ligi Play-Off turunda bu kez rakip Twente oldu. Maçın tarihi 30 Ağustos 2012.


O maç öncesinde de KUPS Kuopio takımını rahat geçmiştik. Twente’yi ilk maçta bozguna uğrattıktan sonra rövanşta dramatik bir şekilde elenip gruplara kalmayı başka bir bahara ertelemiştik. Hollanda’da oynanan maçta tribünlerde Arjantinli yıldız Belluschi yeni takımını izliyordu. 2-3 gün sonra da Tuncay Şanlı kulübe imza atmıştı. O sezon devre arasında da Edu, Ferdinand, Şener gibi isimler transfer edilmişti.


*******


2013-2014 sezonu
 Uefa Avrupa Ligi 3.Ön Eleme turunda Sırbistan’ın Vojvodinatakımıyla eşleştik. Maçın tarihi 8 Ağustos 2013.


Büyük hayal kırıklığı yaşayıp elendiğimiz maç sonra Colin Kazım transfer edilmişti. Maçın ardından Teknik Direktör Hikmet Karaman ile yollar ayrılmıştı. Yeni sezona Daumidaresinde başlamıştık.


*******


2014-2015 sezonunda
 Uefa Avrupa Ligi 2.Ön Eleme turunda Gürcistan’ın Chikhuratakımıyla eşleştik ve 24 Temmuz 2014’te klasik sonuçla bir Avrupa macerasına daha başlamadan son verdik.


Peki o tarihten sonra kimleri transfer ettik? Sayalım: Josue, Bakambu ve Holmen


*******


Gelelim bu sezona…


Süper Kupa
 maçı, tarih 8 AğustosGalatasaray’a karşı kupayı kaybettik. Yapılan transferler sayıca çok. Fakat çok önemli bölgelerde ciddi eksiklikler var. Defans tamam, ofans zayıf. Transferler gelecek !


Ama kupa gitti…


Her sezon öncesi sorumlu kişilerin güzel düşünceleri vardır. Transfer sezonunu en iyi şekilde değerlendirmek, transferleri kampa yetiştirmek ve yeni sezona eksiksiz ve uyum içinde başlamak adına.


Maalesef bu düşünceler düşünmekten öteye gidemiyor Bursaspor’da. Size yukarıda son 5 sezonda zamanında yapılamayan transferler sebebiyle kaçırılan trenleri ufakta olsa hatırlatmak istedim.


Yine aynısı oldu.
 Bu kez Avrupa macerası değil, Süper Kupa gitti.


Oyuncu grubu sezon boyunca başarı için mücadele eder. Bir sezon alınan iyi sonuçlar neticesinde kupalarda final oynanır, yeni sezonda Avrupa’da mücadele etme hakkıkazanılır.


Peki bir sonraki sezon ne olur?


Yeterli
 olmayan kadro neticesinde geçen sezon canını dişine takarak kazanılmış olan başarı bir an da çöpe gider.


Nedeni ise komik… Zamanında yapılamayan transferler.


Her sezon öncesi “Transferleri kampa kadar bitirmek istiyoruz (bitireceğiz)” pembe yalanını daha çok dinleriz, profesyonel bir sisteme geçmediğimiz takdirde…

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 816