Gol atmayı öğrendik


Taraftarının yüzünü güldüren, başını dik tutan bir Bursaspor izledik ligin ilk devresinde.

 Kaybedilen puanlardan sonra kah üzüldük, kah sevindik. Ezilmedik, rakibi elimizden kaçırdık diye.

 Bu karakterli futbolun mimarı hiç şüphesiz teknik direktör Şenol Güneş’tir. Uefa Avrupa Ligi Ön Elemesi’nde Chikhura maçları sonrası bir açıklaması vardı Şenol Hoca’nın, “Bu takım hücum yapmayı öğrenecek, gol atacak” demişti.

Çok geçmeden Yeşil beyazlı takım Süper Lig’in en keyif veren futbolunu oynayan ve en fazla gol atan takımı olmayı başardı. Maç başına 1,93 gol ortalaması demek, savunmayı iyi yaptığınızda her maçta 3 puan demek. Bu da “Şampiyonluk” anlamına gelir. 

Havaya girmek değil kesinlikle, fakat bu takıma güvenmek ve arkasında durmak çok önemli. 30 bin civarında passolig satışı olmasına rağmen tribünlerde 5-6 bin dolayında taraftarın olması gerçekten çok üzücü.

 En azından passolig alan taraftarların bile stadyuma gelmesi, sahada keyif veren adeta resital sunan Yeşil beyazlı futbolculara moral olacaktır. Ekonomik sıkıntılar yaşayan kulübün düzlüğe çıkması için tüm Bursa’nın artık ciddi adımlar atması gerekiyor. 

 Eğer kongreyi bekleyen ve göreve geldikten sonra vaziyeti düzeltiriz diye bekleyenler varsa (ki var), onlara da naçizane uyarım: “Bugün yapacağınız destek, yarın daha güçlü bir takım almanızı sağlayacaktır.” 


Tarık Tarım /Bursa Haber Gazetesi

Haberbursaspor.com
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 495