Hepsine veda !!!


Sezona veda…


Kupaya veda…


Avrupa’ya veda…


Hoca’ya veda…


Kendisini Bursaspor’dan üstün görenlere veda…


Umutlara veda…


Sevinmeye veda…


Stadyuma veda…


Bir çok vedayı barından bir gece, son 2 ay diyebiliriz.


Bursaspor sezon başında kötü başlayıp, Arap atı misali sonradan açıldı. Bireysel performansların ön plana çıktığı sezonda futbolcu grubu bizi çok maçta sevindirdi.


Bazı maçlarda başımızı eğdirmedikleri için hepsine bol bol teşekkür ettik, alınlarından öptük.


Deplasmanda oynanan Beşiktaş maçı, Galatasaray maçı, Kupa yarı finalindeki Fenerbahçe maçında oynanan futbol bizleri gururlandırdı.


Ama bugün bakıyoruz ki, bu performanslar aslında takım için değilmiş.


Kendi menfaatlerine bu performansı göstermişler.


Hem de Bursa’nın çocuğu dediğimiz, alt yapıdan yetiştirip sahip çıktığımız oyuncular.


Serdar Aziz… Profesyonellikle uzaktan yakından alakası yok. Saatli bomba. En kritik maçta takım arkadaşlarını sorumsuzluğundan dolayı yalnız bırakıp onların emeklerini baltalayan, göz yaşlarına sebep olan isim.


Ozan Tufan… Milli takıma seçildi seçileli burnu Kaf Dağı’nın ardında… Kankisi Arda abisinin yönlendirmesiyle önce menajer değişikliği, ardından kafa değişikliğiyle bütün sezon kendisine, haliyle transferine oynadı. Yolu açık olsun…


Şener Özbayraklı… İkinci ligden transfer edildiğinde bu kadar sıçrama yapılacağı ön görülmediğinden sözleşmesine şimdi komik gelen 5 milyonluk bir madde konulan oyuncu, iki sezondur gösterdiği performansla Milli takıma kadar yükseldi. Ta ki Milli takıma yükseldikten sonra Bursaspor formasında her geçen gün tepe takla dibe indi.


Bu üç ismi verip yorumlamam, bu kadar güzelliklerle dolu geçen sezonun finalinde hayal kırıklığı yaşatan isimler olmalarından dolayı. Yoksa her hangi bir hedef tahtasına konulması taraftarı değilim.


Tarihinde önemli başarılar barındıran, bir kez Türkiye Kupası ve bir kez de Şampiyonluk Kupası’nın kaldırıldığı, Kupa Galipleri Kupası’nda, Intertoto’da unutulmaz maçların oynandığı, 8-0‘lık tarihi Ankaragücü ve 5-0’lık tarihi Galatasaray galibiyetlerini izlediğimiz Bursa Atatürk Stadyumu’na buruk bir veda oldu.


Umarım yıkılıp beton yığını haline gelecek olan o stadyumla beraber, “Küçük olsun bizim olsun mantığı güden yöneticiler ve başkan adayları”, “Ben profesyonelim, aldığım paraya bakarım, hedefim İstanbul takımlarında oynamak diyen futbolcular”, “Kulüp içinde koltuk kapabilmek için kırk takla atan insanlar” ve “İstediği kişiyi Bursaspor’un başına getirebilmek için nüfusunu kullanan baronların” zihniyeti de stadyumla beraber yıkılır gider.


Ki onlara hiç ihtiyacımız yok.

Biz bize yeteriz…

Bursa Haber

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 464